CFTC подала позови проти трьох DeFi-проєктів — ForkLog UA

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) подала позови проти трьох DeFi-компаній — Opyn, ZeroEx і Deridex — за незаконну торгівлю деривативами та роботу без ліцензії.

Згідно із заявою відомства, усім фірмам інкримінують «використання протоколів на основі блокчейну і смарт-контрактів для функціонування як торгових платформ».

Їх також звинувачують у незаконній пропозиції роздрібних товарних угод і маржинальних операцій із залученням позикових коштів у цифрових активах, підкреслили у CFTC.

Opyn, ZeroEx і Deridex виплатять штрафи в розмірі $250 000, $200 000 і $100 000 відповідно. Компанії погодилися на ці умови для врегулювання претензій.

«Десь у процесі DeFi-оператори зрозуміли, що незаконні транзакції стають законними, якщо їм сприяють смарт-контракти», — заявив директор із правозастосування CFTC Ян МакГінлі.

Ближче за всіх регулятор знайомий із каліфорнійською ZeroEx. 2021 року агентство найняло колишнього юриста проєкту Джейсона Соменсатто на посаду голови відділу досліджень фінансових технологій.

Водночас не всі в Комісії погодилися з винесеним вердиктом.

«У цих випадках ніщо не вказує на те, що кошти клієнтів були незаконно привласнені або що будь-які учасники ринку стали жертвами DeFi-протоколів. Я занепокоєна тим, що Комісія в цих випадках робить ще один крок шляхом примусових заходів, тоді як нам слід взаємодіяти з громадськістю», — заявила комісарка Саммер Мерсінгер.

Нагадаємо, 27 березня 2023 року CFTC звинуватила біржу Binance у порушенні правил торгівлі деривативами та роботі без ліцензії. На думку відомства, компанія також була обізнана про те, що її клієнтами є підсанкційні особи.

У CFTC заявляли, що Binance навмисно порушувала правила. У відповідь на звинувачення CEO платформи Чанпен Чжао зазначив, що претензії Комісії містять «неповний виклад фактів». Надалі він засудив «примусове крипторегулювання» з боку наглядових органів.

У липні Binance подала клопотання про відхилення позову CFTC.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.