Binance відзвітувала про біткоїн-резерви на $16 млрд — ForkLog UA

Криптовалютна біржа Binance випустила щомісячний звіт підтвердження резервів (Proof-of-Reserves, PoR) – на її балансі зберігається 618 126 BTC (~$15,9 млрд) для забезпечення клієнтських депозитів на 588 171 BTC (~$15,1 млрд).

Запаси Ethereum також мають надлишкові резерви в 5%. Найбільш надзабезпеченими активами стали MATIC (119%), USDT (118%), FDUSD (116%), BNB (114%) і CHZ (108%).

Стейблкоїн BUSD, підтримку якого припинять до 2024 року, має надлишок у 7%.

В списку Binance представлений тільки 31 токен із 350 розміщених на платформі.

“Коли користувач вносить один біткоїн, резерви Binance збільшуються як мінімум на один біткоїн, щоб гарантувати повне забезпечення коштів клієнта. Важливо зазначити, що сюди не входять корпоративні активи, які зберігаються в абсолютно окремому реєстрі”, – йдеться в заяві біржі.

Згідно з даними компанії, у звіті підсумовуються всі баланси користувачів з хеша Merkle Root, який об’єднує дані про рахунки з дерева Меркла в єдину таблицю для аудиторів.

Для проведення PoR біржа використовує спеціальний тип доказу з нульовим розголошенням – zk-SNARK. Такий спосіб не допускає витоку особистих даних клієнтів.

У листопаді 2022 року Binance першою серед централізованих бірж запустила Proof-of-Reserves. Приводом стала втрата довіри до платформи після колапсу FTX. Надалі аналогічні ініціативи реалізували Bitget, OKX, Gate.io і Huobi.

Низка експертів поставила під сумнів ефективність подібних перевірок, зазначивши, що показники не свідчать про безпеку активів користувачів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.