Canon вийде на ринок обладнання для виробництва передових чипів — ForkLog UA

Відома своїми камерами і принтерами японська компанія Canon представила рішення, яке допоможе у виробництві найсучасніших напівпровідникових компонентів. Про це повідомляє CNBC.

Система наноімпринтної літографії (NIL) від фірми покликана кинути виклик обладнанню нідерландської компанії ASML, яка домінує в секторі EUV-технології.

Установки від ASML використовуються у виробництві найпередовіших чипів на кшталт 3-нм процесорів A17 Pro для iPhone 15 Pro і Pro Max від Apple, здатних обробляти запити штучного інтелекту.

Тайванська компанія TSMC, що виробляє цей CPU, як і південнокорейський концерн Samsung, анонсували серійний запуск 2-нм чипів у 2025 році.

У процесі літографії машини ASML використовують жорстке ультрафіолетове випромінювання. У Canon зазначили, що їхня установка не вимагає світла з певною довжиною хвилі, що знижує енергоспоживання.

Японська фірма розробляє свою NIL-технологію з 2004 року.

За словами експерта з індійського Інституту Такшашила, цей підхід за час свого існування не набув поширення у виробництві складних чипів. Частково це пов’язано з успіхами в сегменті EUV-машин на кшталт ASML.

У Canon стверджують, що їхня установка FPA-1200NZ2C здатна виробляти напівпровідники за техпроцесом 5 нм і може масштабуватися до 2 нм.

Устаткування для виробництва сучасних чипів втягнуте в технологічну битву між США і Китаєм через критичний характер напівпровідникових компонентів для таких галузей, як ШІ або військові додатки.

Сполучені Штати, за допомогою експортних обмежень і різних санкцій, прагнуть відрізати Китай від ключових чипів і виробничого устаткування, стримуючи другу за величиною економіку світу в технологіях, в яких вона вже вважається такою, що відстає.

Уряд Нідерландів заборонив ASML експорт EUV-обладнання в КНР. Canon не відповіла CNBC на запит про можливе постачання NIL-машин до країни.

Проте китайський виробник Huawei минулого місяця випустив новий смартфон із 7-нм чипом, що вважалося надзвичайно важким без рішень від ASML. Це викликало у Вашингтоні питання про те, як це можливо, і знову привернуло увагу до експортних обмежень.

Нагадаємо, що раніше Україна представила дорожню карту регулювання ШІ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.