CTO Bitfinex запропонував рішення для розширення можливостей біткоїна — ForkLog UA

Технічний директор біржі Bitfinex і CEO Tether Паоло Ардоіно розповів про перспективні рішення для мережі першої криптовалюти, які “змінять правила гри”, підвищуючи конфіденційність і швидкість транзакцій.

Драйвчейни

Експерт згадав поновлення дебатів щодо BIP-300, запропонованого 2017 року головою Layer 2 Labs Полом Шторцем.

У ньому описується застосування так званого драйвчейна – технології, яка дає змогу створювати сайдчени на основі першої криптовалюти. Транзакції в них не підписуються звичайним криптографічним ключем. Замість цього використовується об’ємна мультисиг-система, де кожен блок являє собою новий підпис.

Для створення такого “майстер-блоку” потрібно 13 150 з 26 300 підтверджень.

“Драйвчейни можуть змінити правила гри, оскільки вони скорочують час створення блоку, покращують приватність і дають змогу розробляти складніші смартконтракти. Однак вони вимагають внесення змін, що може поставити під загрозу стабільність основної мережі”, – заявив Ардоіно.

Згідно з технічним описом, BIP-300 робить наголос на повільні, прозорі та перевірені транзакції, які легко здійснити звичайним користувачам, але складно скомпрометувати зловмисникам.

Драйвчейни покликані “розвантажити” мемпул біткоїна. Виведення коштів з них здійснюється через форму “пакетів”, які об’єднують безліч окремих запитів в одну велику групу на L1.

Процес виглядає наступним чином:

  1. Переповнені ноди сайдчейна об’єднують запити на виведення коштів у великий набір.
  2. Сайдчейн визначає, в якому вигляді здійснити транзакцію.
  3. Обчислюється 32-байтовий хеш транзакції.
  4. Майнери підтверджують його протягом 3-6 місяців.

Технологія драйвчейнів дає змогу реалізовувати DeFi-рішення, а також створювати NFT, токени безпеки і стейблкоїни.

За словами техдиректора Bitfinex, драйвчейни прагнуть до оптимального балансу між забезпеченням безпеки і створенням нових нових функцій. Однак як і в більшості подібних рішень, найважливішим аспектом залишається захист активів під час передачі їх з основної мережі.

Оскільки впровадження технології вимагатиме внесення змін до Bitcoin Core, це може призвести до появи вразливостей, попередив Ардоіно. Проте, експерт зазначив, що драйвчейни потенційно дадуть додаткові стимули майнерам і рівномірно розподілять обчислювальні потужності в мережі.

RGB – стабільність

Технічний директор Bitfinex також розповів, що RGB являє собою “найкращу можливість” для випуску стейблкоїнів.

RGB – система смартконтрактів і оффчейн-протокол для біткоїна і мережі Lightning Network, яка дає змогу випускати цифрові активи на основі цифрового золота. Її створив 2016 року біткоїн-ентузіаст Джакомо Зукко як “систему активів, що не базується на блокчейні”, з використанням ранніх ідей розробника Bitcoin Core Пітера Тодда.

Ардоіно розглядає рішення як “законного наступника” мережі Omni після того, як Tether припинив використовувати його для випуску USDT.

“RGB насправді є найкращою можливістю мати сучасну, масштабовану систему смартконтрактів на стороні клієнта, яка дає змогу використовувати токени на базі біткоїна”, – пояснив він.

За словами Ардоіно, зараз Tether оцінює терміни можливого випуску USDT через RGB.

Неповороткий біткоїн

Попри широкий спектр можливостей, CTO Bitfinex зазначив, що мережа першої криптовалюти переживає “закостеніння”. З кожним днем вносити зміни в основний код стає дедалі складніше.

“Я впевнений, що дебати триватимуть доти, доки не буде досягнуто консенсусу щодо найкращого рішення для масштабування біткоїна. Зрештою обговорення – це добре, оскільки вони стимулюють інновації та зростання технології сайдчейнів”, – додав Ардоіно.

Важко сказати, яким буде масштабування біткоїна найближчими роками, тому що технологічні інновації відбуваються з непередбачуваною швидкістю, підсумував техдиректор.

Раніше команда Lightning Labs представила альфа-версію протоколу Taproot Assets v0.3 для основної мережі біткоїна. Рішення забезпечує емісію та управління фінансовими активами на кшталт стейблкоїнів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.