«Діяв сумлінно». Перші дні суду над Семом Бенкманом-Фрідом — ForkLog UA

3 жовтня розпочалися слухання у справі ексглави FTX, що зазнала краху, Сема Бенкмана-Фріда (SBF). Сторони відібрали присяжних і виголосили вступні промови.

SBF висунуто обвинувачення за сімома кримінальними статтями, включно зі змовою з метою шахрайства. Він не визнав себе винним за жодним із пунктів. 

Процес веде окружний суддя США Льюїс Каплан, який раніше головував на інших гучних слуханнях, включно зі справами ув’язнених Гуантанамо, злочинного клану Гамбіно, принца Ендрю й експрезидента Дональда Трампа.

За даними Bloomberg, половину першого дня суд витратили на відбір присяжних. У підсумку сторони обрали дев’ять жінок і трьох чоловіків. Один із них 68-річний громадянин США зі ступенем магістра в Стенфордському університеті, де навчалися батьки SBF.

Суддя Каплан дав присяжним короткий огляд справи, зазначивши, що Бенкман-Фрід обвинувачується в шахрайстві з клієнтами та інвесторами FTX і Alameda Research, не розкриваючи масштабів злочину і навіть не пояснюючи, що його компанія збанкрутувала. 

Пізніше захист і обвинувачення виступили з першим словом. Згідно з Inner City Press, суддя порівняв вступні заяви з трейлерами до фільму.

Міністерство юстиції США зайняло жорстку позицію проти Бенкмана-Фріда, назвавши засновника FTX людиною, яка свідомо брехала інвесторам, щоб збагатитися і розширити свою криптоімперію.

За даними прокуратури, SBF обманював клієнтів, використовуючи Alameda як «ключового партнера для крадіжки коштів».

Чоловік із плакатом перед будівлею суду. Джерело: Cointelegraph.

Очевидно, Мін’юст зосередить аргументи на тому, що екскерівник FTX навмисне вводив кредиторів в оману щодо безпеки їхніх коштів. 

За словами прокурорів, колишні співробітники FTX і Alameda в особі Керолайн Еллісон, Гері Ванга і Нішада Сінгха нададуть присяжним інсайдерську інформацію про роль Бенкмана-Фріда в імовірних злочинах. Однак захист вказав, що в рамках угоди про співпрацю вони зобов’язалися дати свідчення проти SBF, що викликає сумніви в їхній правдивості.

Раніше Еллісон і Ван визнали провину за пов’язаними з крахом платформи звинуваченнями та погодилися допомагати слідству. Ексглава Alameda Research розповіла про маніпулювання ціною utility-токена FTT.

Еллісон також зізналася у свідомому обмані кредиторів. За її словами, вона «знала, що це було неправильно». Вона разом із SBF приховувала угоди від інвесторів і підробляла фінансові звіти.

Адвокати Бенкмана-Фріда заявили, що він «діяв сумлінно», і поклали частину провини на Еллісон. Захист заперечує існування секретних транзакцій між Alameda і FTX. За словами юристів, усі операції були законними або здійснені головою біржі з благими намірами під час спаду на ринку. 

Адвокати також підкреслили роль Binance у вилученні коштів з банків, яке призвело до краху FTX. 

Юристи підкреслили, що SBF вважав законними операції з кредитування Alameda в рамках ділових відносин. 

«Ніякої крадіжки не було. Не злочин бути генеральним директором компанії, яка подає заяву про банкрутство», — підсумували адвокати. 

Після вступних слів присяжні вислухали свідчення двох свідків — французького трейдера і колишнього клієнта FTX Марка Джулліарда, а також друга SBF Адама Йедідія.

Перший розповів, що на момент краху криптобіржі у нього на рахунках було 4 BTC на суму майже $100 000. За його словами, маркетингові тактики FTX вселили в нього впевненість щодо безпеки платформи.

Йедідія повідав про своє знайомство з SBF в університеті та поділився своїм першим досвідом ділового співробітництва з ним. Свідок 2017 року працював в Alameda трейдером, але 2021 року перейшов у FTX на роль розробника. 

Нагадаємо, у вересні юристи оцінили шанси Бенкмана-Фріда в суді. Вони розібрали висунуті звинувачення і підрахували можливий термін для обвинуваченого.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.