FTX подала в суд на батьків Сема Бенкмана-Фрида — ForkLog UA

FTX — біржа, яка заявила про банкрутство, — подала позов проти батьків одного з її співзасновників і колишнього генерального директора Сема Бенкмана-Фріда (SBF) з метою стягнення незаконно привласнених коштів та майна на “мільйони доларів”.

Згідно з заявою, Джозеф Бенкман і Барбара Фрід використовували свій вплив у компанії для особистого збагачення. Вони, як досвідчені професори школи права Стенфорду, не сприяли розвитку біржі, а, навпаки, “допомогли її розграбувати”, стверджується в позові.

Сума припущеної шкоди в позові не називається, але згадується кілька випадків передачі власності. Наприклад, FTX виплатила $18,9 мільйона за компанію Blue Water, права на яку належали Бенкману та Фрід.

Знання батьком Сема Бенкмана-Фрида податкового законодавства та складної корпоративної структури групи FTX спростили передачу йому та його дружині “грошового подарунка” на суму $10 мільйонів з коштів Alameda, стверджується в документі.

Крім того, Бенкман отримав мільйони доларів від біржі за участь в рекламі під час Супербоулу. При цьому він, за словами позивача, “знав або повинен був знати про небезпечний фінансовий стан” FTX.

Батька SBF також звинувачують у сприянні розтраті активів компаній групи шляхом пожертвувань і допомоги в приховуванні скарги від інформатора (whistleblower) у вересні 2019 року.

Річна заробітня плата Бенкмана на посаді старшого радника фонду FTX становила $200 000. Він отримав $18 мільйонів на нерухомість на Багамах і $5,5 мільйонів у вигляді пожертв Стенфордському університету, стверджується в скаргу.

Барбару Фрід у позові називають “ключовою постаттю” політичних зусиль SBF. Вона очолює комітет MTG, який займається пожертвами на різні кампанії та ініціативи. Заявляється, що біржа передала структурі мільйони доларів на прямі запити Фрід.

Раніше журналісти розкрили роль батьків SBF у побудові бізнес-імперії FTX.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.