Goldman Sachs прогнозує зростання інвестицій у ШІ до 200 млрд до кінця 2025 року — ForkLog UA

На думку експертів інвестиційної групи, генеративний AI має великий економічний потенціал і може суттєво збільшити глобальну продуктивність праці.

Інвестиції в штучний інтелект стрімко зростають і можуть мати більший вплив на валовий внутрішній продукт (ВВП) США, ніж відкриття електрики або початок епохи персональних комп’ютерів, зазначено у звіті Goldman Sachs.

“Генеративний ШІ має величезний економічний потенціал і може підвищити глобальну продуктивність праці більш ніж на 1 відсотковий пункт на рік протягом десятиріччя після більш широкого впровадження”, написали економісти Джозеф Бріггс та Девеш Коднані. Для такої масштабної трансформації бізнесам потрібно буде зробити “значні початкові інвестиції в фізичний, цифровий та людський капітал для придбання та впровадження нових технологій та перетворення бізнес-процесів”, зазначено у звіті.

Ці інвестиції можуть сягнути приблизно 200 мільярдів доларів по всьому світу до 2025 року, і ймовірно це відбудеться до того, як “відбудеться прийняття та підвищення ефективності почне приносити значні прирости в продуктивності”, повідомив банк.

На довгостроковий період інвестиції в ШІ можуть досягти піку на рівні від 2,5% до 4% ВВП США та від 1,5% до 2,5% інших лідерів в галузі штучного інтелекту, зазначено у нотатці.

“Незважаючи на цей надзвичайно швидкий ріст, короткостроковий вплив на ВВП ймовірно буде досить помірним, оскільки інвестиції, пов’язані з AI, наразі становлять дуже низьку частку як ВВП США, так і глобального ВВП”, написали аналітики. Вони додали, що поки інвестиції були спрямовані на розробку моделей, але для масштабування генеративного ШІ буде потрібно “значний розвиток апаратного та програмного забезпечення”.

Прийняття AI, ймовірно, почне суттєво впливати на економіку США приблизно між 2025 та 2030 роками, додали в звіті.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.