Інноваційний ШІ-стартап Helsing зібрав неймовірну суму в 209 мільйонів євро для “захисту демократій” — ForkLog UA

Helsing, розробник інтелектуальних рішень для оборони, успішно завершив раунд фінансування Серії B на суму 209 мільйонів євро. Ця компанія підтримується такими великими гравцями, як венчурна фірма General Catalyst, і шведська група Saab. Їхня місія – розвивати нові технології для захисту демократій у світі. Експерти відмічають, що, на тлі війни в Україні, оборонно-технологічні компанії отримують рекордні обсяги фінансування та почали співпрацювати з урядами.

Helsing був заснований у 2021 році і фахово спеціалізується на створенні воєнних рішень, які використовують штучний інтелект. Одним із їхніх важливих проектів є модернізація літаків НАТО Eurofighter і програма Future Combat Air System.

“Ми створили Helsing, оскільки ми глибоко віримо, що штучний інтелект матиме важливе значення для забезпечення безпеки та стійкості демократичних суспільств. Наші останні досягнення свідчать про те, що цей погляд спільний для урядів і промисловості”, – сказав Гундберт Шерф, один із засновників стартапу.

Отримані кошти допоможуть Helsing розширити свій бізнес у Франції, Німеччині і Великобританії. Також слід зазначити, що раніше стартап отримав підтримку від Даніеля Ека, засновника Spotify, коли інвестиційна компанія Prima Materia вклала 102,5 мільйонів євро у раунд фінансування Серії A.

Оцінка Helsing на момент початку нового раунду фінансування складала €1,5 млрд, але після надходження нових інвестицій може перевищити €1,7 млрд.

Раніше інший стартап із штучним інтелектом Imbue залучив суму в $200 мільйонів і отримав підтримку від Astera Institute, Nvidia та інших. Інвестори оцінили проект в понад $1 мільярд.

У серпні південнокорейський телеком-гігант SK Telecom інвестував $100 мільйонів в Anthropic і уклав партнерську угоду для створення великої мовної моделі для ШІ-платформи Telco.

Нагадаємо, уряд США вважає, що на тлі нападу Росії на Україну прискорилась тенденція, яка незабаром може вивести на поле бою перших у світі повністю автономних бойових роботів. Бонні Дженкінс, заступник міністра Держдепартаменту США з контролю над озброєннями та міжнародної безпеки, оприлюднив декларацію щодо відповідального використання штучного інтелекту в збройних силах, з основними тезами якої можна ознайомитись у матеріалі Techxplore.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.