Кандидатка на пост Президента Мексики висловила підтримку біткоїн-платежам — ForkLog UA

Мексиканська сенаторка віод штату Нуево-Леон Індіра Кемпис оголосила про свої наміри зробити біткоїн невід’ємною частиною своєї політичної програми у зв’язку з висуванням своєї кандидатури на пост Президента країни. Про це повідомляє Decrypt.

Кемпис набула публічності у 2022 році, коли внесла законопроєкт щодо створення CBDC.

У початковій редакції не згадувалися криптовалюти, а центральний банк Banco de México призначався єдиним емітентом цифрового песо. За словами сенаторки, це було зроблено в інтересах прагматичного підходу для якнайшвидшого створення необхідної правової бази.

Проте після критики впровадження CBDC з боку криптоспільноти Кемпіс доповнила законопроєкт, включивши в нього біткоїн. Зараз вона очолює переговори щодо визнання першої криптовалюти законним платіжним засобом в Мексиці.

Наразі центральний банк не представив аналіз законопроєкту щодо CBDC, і реакція законодавців розділена. Наприклад, сенатор Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що Мексика “не прийме” біткоїн як законний платіжний засіб після легалізації монети в Сальвадорі.

“Нарешті, я отримала деяку опозицію щодо мого законопроєкту про біткоїни. [Це мене не засмучує. Таким чином] ми рухаємо систему”, – каже мексиканська сенаторка.

Кемпіс також планує сприяти розробці освітніх програм та інших профільних законів, пов’язаних з криптовалютами.

“Якщо Сальвадор зміг, то, звісно, і ми зможемо”, – каже вона.

Проте сенаторка визнає, що криптовалюти не розв’яже усі проблеми країни.

Згідно з останнім звітом Chainalysis, Мексика є другою країною у світі за обсягом міжнародних криптотранзакцій. Щороку туди переказують активи на суму приблизно 61 млрд доларів, в основному з США. 

Співвідношення використання централізованих і децентралізованих бірж в країні практично однакове, і домінантним видом криптовалюти є стейблкоїни. 

Нагадаємо, минулого року Банк Мексики відклав терміни запуску цифрового песо з 2024 на 2025 рік. 

За допомогою активу регулятор має намір реалізувати такі функції, як автоматизація та програмовність.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.