Lido Finance припинить підтримку Solana — ForkLog UA

Протокол ліквідного стейкінгу Lido Finance припинить операції на блокчейні Solana на основі результатів голосування ДАО. Майже 93% його учасників підтримали це рішення.

На початку вересня P2P-команда Lido, що відповідає за розвиток платформи на Solana, вперше висунула пропозицію припинити підтримку мережі. Розробник Юрій Медяков у повідомленні посилався на нестабільні фінансові показники і низький обсяг комісій.

Він відзначив, що протягом 2022-2023 років проект інвестував приблизно $700 000 в розгортання на Solana і отримав дохід приблизно на рівні $220 000. 

За словами Медякова, жоден з запланованих на 2023-2024 роки показників розвитку, включаючи досягнення 2% частки ринку стейкінгу, не може бути досягнутий без додаткової підтримки з боку ДАО Lido.

Іншим варіантом було продовження роботи, на що розробники запитали фінансування в розмірі $1,5 млн на 12 місяців. Сума включала:

  • $200 000 щокварталу для покриття витрат на розробку;
  • $600 000 на програми стимулювання та підтримки впровадження;
  • $100 000 для створення служби підтримки клієнтів, що відповідає галузевим стандартам.

Цей сценарій передбачав зростання частки Lido в стейкінгу на Solana не менше 1%, що принесе приблизно $200 000 доходу.

28 вересня обидва варіанти команда протоколу винесла на голосування ДАО. 

Реалізуючи прийняте рішення, розробники з 16 жовтня припинили прийом нових стейкінгових депозитів. З 17 листопада розпочнеться відключення оператора ноди. 

Остаточно підтримка фронтенда Solana буде припинена 4 лютого 2024 року. До цього терміну P2P-команді буде виділятися $20 000 щомісяця на впровадження технічних заходів для завершення діяльності в мережі.

«Рішення закрити Lido на Solana не відображає віру учасників протокола в потенціал і тривалість екосистеми блокчейна в цілому», — підкреслила команда.

Нагадаємо, у недавньому звіті Coinbase сказано, що черга валідаторів Ethereum спорожніла вперше з квітневого хардфорка Shanghai. Це сигналізує про стабілізацію попиту на стейкінг ETH.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.