Майнінгові компанії прагнуть диверсифікувати дохід — ForkLog UA

Майнінгові компанії вивчають способи диверсифікації джерел доходу. Такого висновку дійшов аналітик Compass Mining Ентоні Пауер, пише The Block.

Експерт пояснив ситуацію очікуваннями прийдешнього у квітні 2024 року халвінгу.

Компанії розглядають можливість перепрофілювання частини своїх операцій для управління центрами обробки даних. Великий інтерес викликає зростаючий попит на GPU в додатках ШІ, додав Пауер.

«Пов’язані з видобутком біткоїна компанії на кшталт Hut8, Hive Digital і Iris Energy купують відеокарти або використовують ті, що застосовували для майнінгу Ethereum до переходу на POS», — заявив експерт.

За його словами, для цього є необхідна інфраструктура — системи охолодження, безпека і доступ до дешевої енергії.

Подібний розворот зумовлений посиленням конкуренції — слідом за зростанням хешрейту підвищується також рівень складності. Додатковий удар по рентабельності провокує зростання середніх енерговитрат.

Фондовий ринок не оминув увагою ці фактори — з початку вересня ETF Valkyrie Bitcoin Miners, який надає доступ до індустрії майнінгу, знизився на 23%.

За словами Пауера, компанії все частіше вдаються до хеджування хешрейту або вартості енерговитрат. Це досягається за допомогою вибору фіксованих тарифів і застосування стратегій для визначення того, де і коли вигідно добувати цифрові активи.

«Деякі північноамериканські фірми перебазувалися до Ісландії та Швеції, де в достатку гідро- і геотермальна енергія», — пояснив експерт.

Нагадаємо, Tether інвестувала $420 млн у графічні процесори від Nvidia. GPU стануть платою за 20% частку в майнінговій компанії Northern Data, яка їх запропонує в оренду ШІ-стартапам.

Раніше аналітики JPMorgan знизили оцінку собівартості видобутку 1 BTC з $21 000 до $18 000.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.