Марк Кьюбан назвав великою помилкою відмову OpenSea від збору роялті — ForkLog UA

Рішення OpenSea відключити з 31 серпня роботу інструменту для примусового збору роялті — велика помилка. Про це заявив мільярдер та інвестор у NFT-маркетплейс Марк Кьюбан.

Джерело: X.

Підприємець побачив у цьому кроці зниження довіри до платформи та шкоду для галузі.

OpenSea представила рішення в листопаді 2022 року. Operator Filter дає змогу творцям колекцій вносити до чорного списку маркетплейси, які не стягують роялті під час перепродажу активів.

Після 31 серпня для колекцій, які використовували згадану функцію, збори будуть примусово стягуватися до 29 лютого 2024 року. Після цієї дати гонорари творців стануть необов’язковими. Для нових NFT це правило набуде чинності відразу.

За визнанням засновника і CEO OpenSea Девіна Фінцера, інструмент не отримав в екосистемі тієї підтримки, на яку розраховувала команда. За його словами, низка торгових майданчиків на кшталт Blur, Dew і LooksRare обійшли Operator Filter, інтегрувавши протокол Seaport.

«Покупець знає розмір роялті перед угодою. Творець може встановити цей параметр рівним нулю. Вони є частиною смарт-контракту, який створює NFT. Це нерозумно. Це відчай», — прокоментував Кьюбан.

На думку мільярдера, рішення «вб’є» майбутні dapps, які виходять за рамки предметів колекціонування, де буде «найбільше грошей».

Рішення OpenSea викликало схожу реакцію в Yuga Labs. Компанія має намір припинити співпрацю з NFT-маркетплейсом до лютого 2024 року.

«Yuga Labs почне процес скасування підтримки протоколу Seaport для всіх контрактів, що оновлюються, і будь-яких нових колекцій до визначеного OpenSea терміну», — пояснив CEO фірми Даніель Алегрі.

Джерело: X.

Топменеджер підкреслив, що Yuga Labs вірить у захист роялті творців, щоб останні отримували належну компенсацію за роботу.

Нагадаємо, у лютому 2023 року команда OpenSea перевела маркетплейс на модель «опціонального збору» роялті та тимчасово скасувала комісії на тлі протистояння з Blur.

У червні сумарний обсяг виплат гонорарів творцям NFT-колекцій знизився до дворічного мінімуму — майже 1000 ETH.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.