Нащадок Celsius отримає $450 млн у разі затвердження реорганізації — ForkLog UA

Компанія NewCo, яка в перспективі замінить збанкрутувавшу Celsius, отримає $450 млн у цифрових активах і вийде на фондову біржу Nasdaq, якщо план реорганізації схвалить суд.

Під час останніх слухань представники NewCo заявили, що мають намір розпочати виплати клієнтам, чиї кошти були заморожені на криптолендінговій платформі. За їхніми словами, це “найкращий із можливих варіантів” відшкодування. 

Консорціум Fahrenheit Group призначений в якості управляючого новою фірмою. В травні організація стала переможцем тендера на активи банкрутівшої платформи.

Fahrenheit також зобов’язався інвестувати $50 млн в NewCo. Отримувати дивіденди компанія буде у формі звичайних акцій. Крім того, консорціум планує взяти на себе інституційний бізнес Celsius і майнінговий підрозділ компанії.

За кінець вересня 98% постраждалих від банкрутства Celsius кредиторів підтримали план реорганізації. Згідно з пропозицією боржники розподілять біткоін та Ethereum на суму $2 млрд.

Окрім судді, ініціативу повинна схвалити Комісія з цінних паперів і бірж США. У разі позитивної відповіді Celsius стане першою компанією, якій вдалося оживитися після черги банкрутств 2022 року. 

Якщо ж план не схвалять, криптолендінговий сервіс розпочне ліквідацію коштів, що значно знизить виплати постраждалим інвесторам. 

У червні 2022 року Celsius призупинила вивід коштів, обмін та перекази між рахунками “через екстремальні ринкові умови”.

Після подачі заяви про банкрутство у фірмі повідомили про “діру” в балансі на $1,2 млрд. У серпні стало відомо, що зобов’язання компанії перевищують її активи на $2,85 млрд.

На початку лютого 2023 року Celsius Network, що вже знаходилась в процесі банкрутства, оголосила, що обмежена кількість користувачів зможуть вивести 94% власних активів, заблокованих на платформі.

Нагадаємо, у вересні голова платформи Олекс Машинський покинув пост CEO. На початку 2023 року Генпрокуратура Нью-Йорка звинуватила його в обмані інвесторів “на мільярди доларів”.

13 липня Мінюст США висунув сім кримінальних звинувачень проти екс-голови Celsius. Серед них шахрайство з цінними паперами, маніпулювання ц іною токена CEL і вводження інвесторів в оману.

Пізніше Федеральна торговельна комісія США оголосила про врегулювання претензій до компанії. Угода передбачає виплату платформою $4,7 млрд.

15 вересня Reuters повідомили, що колишній виконавчий директор Celsius Network Роні Коен-Павон визнав себе винним за чотирма кримінальними звинуваченнями, включно з шахрайством і маніпулюванням цінами. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.