НБУ: Україна має імплементувати MiCA для регулювання криптовалют — ForkLog UA

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова закликала до імплементації регламенту MiCA в українське законодавство. Це пов’язано з тим, що Україна нещодавно отримала статус кандидата в ЄС, а MiCA є ключовим елементом європейської криптовалютної політики.

За словами Рожкової, криптовалютна індустрія потребує чіткої та уніфікованої регуляторної бази. Вона вважає, що адаптація українського законодавства до норм MiCA допоможе захистити інвесторів у криптовалюти та мінімізувати ризики для фінансової системи в цілому.

«З огляду на те, що Україна стала кандидатом в члени ЄС, наше законодавство має відповідати європейським стандартам», — підкреслила Рожкова.

Як регламент MiCA змінить крипторинок ЄС та чому його ухвалення важливе для України?

Крім питань регулювання криптовалют, Рожкова також торкнулася теми штучного інтелекту (ШІ). Вона зазначила, що ШІ може мати значний потенціал для розвитку фінансової системи, але водночас несе в собі певні ризики, які потребують ретельного вивчення.

Нагадаємо, уряд України затвердив план реформ у межах програми Ukraine Facility, реалізація яких забезпечить отримання €50 млрд від ЄС протягом 2024-2027 років.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.