Роджер Вер подав позов проти “дочки” Matrixport через заблоковані $8 млн — ForkLog UA

У 2022 році “біткоїн-Ісус” та засновник Bitcoin.com Роджер Вер подав в суд на Smart Vega Holding Limited — сейшельську дочірню фірму Matrixport Джихана Ву. Причиною стало замороження коштів, пише The Block.

Вер у листі до видання уточнив, що звернувся до суду після того, як на тлі кризи в індустрії не зміг вивести $8 млн з bit.com. За його словами, запит заблокував Ву, який поклав відповідальність за особисті збитки в CoinFLEX на “біткоін-Ісуса”.

“Причина, чому мої кошти були недоступні для виводу, полягала в тому, що Ву дав вказівку Відповідачу не передавати їх мені. Ву зробив це, тому що вважав, що я винен певну суму третій особі, яка була винна певну суму вже йому. Його думка була одночасно помилковою та недоречною”, — йдеться в позові.

Проте голова відділу зв’язків з громадськістю та бренду Matrixport Росс Ган висловив інший погляд:

“Це питання пов’язане з результатами біржового розслідування порушень маржинальної торгівлі Вера на bit.com, під час якого було встановлено, що він порушив свої контрактні зобов’язання. З урахуванням виплати штрафу […] Вер мав право вивести свої кошти, але замість цього він сперечався щодо платежів, які підлягали виплаті”.

Позивач також подав вимогу “про примусове закриття (ліквідацію) компанії” на Сейшелах, вказавши на блокування коштів з особистих причин. До документів він додав листування з Ву, де той, як вважається, пояснив свою позицію:

“Я кредитор CoinFLEX, а CoinFLEX — ваш кредитор. Ви просто відправляєте свої USDC назад до CoinFLEX, щоб погасити борг там, і CoinFLEX передає мені USDC у розмірі $5 млн”.

Ган назвав претензії засновника Bitcoin.com необґрунтованими.

“Не коментуючи деталі справи, ми розуміємо, що на підставі наших важливих юридичних підстав подання Вера буде відхилено судом”, — додав він.

24 червня 2022 року CoinFLEX призупинила виведення коштів користувачів через “екстремальні ринкові умови” і “невизначеність щодо контрагента”. Для розв’язання виниклих проблем компанія анонсувала запуск токена Recovery Value USD (rvUSD).

У липні платформа повідомила про відновлення виведення коштів в обмеженому режимі і оголосила про скорочення штату в цілях оптимізації витрат.

У серпні компанія надіслала заяву про реструктуризацію до суду. Згідно з документом, біржа має намір залучити $84 млн для погашення боргу.

Голова CoinFLEX Марк Лемб уточнив, що згаданим “контрагентом” є засновник Bitcoin.com Роджер Вер, який заборгував платформі $47 млн. Йому було відправлено повідомлення про дефолт, а пізніше біржа звернулася в Гонконзький міжнародний арбітражний центр для стягнення коштів.

У вересні кредитори компанії достроково підтримали реструктуризацію. Сам план передбачає, що позичальники отримають 65% акцій компанії.

Нагадаємо, в кінці лютого 2023 року CoinFLEX вимагала від Blockchain.com повернути $4,5 млн, як вважалося, позичених у токенах FLEX у 2022 році.

У листопаді 2022 року джерела Bloomberg повідомили, що криптолендингова платформа Matrixport планує залучити інвестицій на $100 млн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.