Розробники Namada анонсували тестнет і оголосили про аірдроп — ForkLog UA

  • Namada – блокчейн, орієнтований на конфіденційність в екосистемі Cosmos.
  • Учасники тестової мережі отримають право на отримання частини аірдропу від виділених 30 млн токенів NAM.

Блокчейн першого рівня Namada в екосистемі Cosmos оголосив про запуск публічного тестнету, учасники якого отримають право на роздачу 30 млн токенів NAM (3% від загальної емісії).

Namada Shielded Expedition є останнім етапом перед запуском основного протоколу. У рамках тестування користувачам дадуть пограти в рольову блокчейн-гру, щоб перевірити стійкість алгоритму консенсусу CometBFT.

Тестувальники змагатимуться в “перегонах із видобутку корисних копалин на астероїдах”, де необхідно фармити монети ROID. За результатами змагання складуть таблицю лідерів, які й отримають право на аірдроп NAM, еквівалентний заробленим токенам.

У рамках тестнету також додадуть актив NAAN, необхідний для живлення “космічних кораблів”.

Розробники виділяють два типи учасників: “пілоти” (валідатори) та “члени екіпажу” (пересічний користувач). Реєстрація відкриється 2 січня 2024 року об 11:00 за Києвом. Запуск тестової мережі заплановано на 15 січня.

Перед генезисом буде опубліковано список “розшукуваних астероїдів” – завдань – і більш детальна інформація про систему ROID.

Крім роздачі для учасників тестнету Namada виділив 65 млн NAM (6,5% від загальної пропозиції токена) розробникам децентралізованих застосунків і учасникам блокчейнів Cosmos Hub і Osmosis.

Що таке Namada?

Namada – це автономна мультичейн-мережа, орієнтована на конфіденційність. Блокчейн використовує технологію доказів з нульовим розголошенням, яка дає змогу переказувати криптовалюту між екосистемами Cosmos і Ethereum, не розкриваючи ончейн-дані.

Протокол дає змогу розробникам і користувачам встановити власні параметри конфіденційності для будь-яких сумісних активів, децентралізованих застосунків і цілих блокчейнів, не вимагаючи змін в наявному коді.

Механізм консенсусу блокчейна називається Cubic Proof-of-Stake (CPoS) і передбачає опрацьовану систему штрафів для валідаторів. Комісія в мережі може стягуватися в кількох токенах, перелік яких визначать розробники майбутніх додатків.

Проєкт заснувала некомерційна організація Anoma Foundation. Їй вдалося залучити фінансування в розмірі $57,75 млн від Polychain Capital, Electric Capital, Coinbase Ventures та інших великих гравців.

“На даний момент забезпечення практичної конфіденційності для всіх, хто займається криптовалютою, більше не є ракетобудуванням – це питання розстановки пріоритетів”, – заявив співзасновник протоколу Ава Сун Інь.

Namada сумісний з екосистемою Internet Blockchain Computer і віртуальною машиною Ethereum завдяки мосту, що “не потребує довіри”.

Нагадаємо, у грудні розробники платформи Xion, що використовує USDC як платіжний засіб, запустили тестнет із фокусом на “узагальненій абстракції”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.