Сенатори США назвали майнінг в Ірані загрозою нацбезпеці — ForkLog UA

Сенатори Елізабет Воррен і Ангус Кінг закликали адміністрацію президента США Джо Байдена надати інформацію про заходи з боротьби з «нестримним ухиленням» Ірану від санкцій за допомогою майнінгу криптовалют.

«Іран легалізував індустрію видобутку цифрових активів 2019 року. За п’ять років, що минули відтоді, Іран заробив мільйони доларів завдяки майнінгу — стабільному джерелу доходу, який дає змогу закуповувати імпортні товари, переказувати кошти всередині країни і за кордон, а також фінансувати ХАМАС та інші терористичні організації», — ідеться в листі.

На думку авторів, діяльність із видобутку криптовалют загрожує національній безпеці. При цьому Воррен і Кінг назвали Іран «одним із найбільших у світі виробником біткоїнів».

Вони додали, що влада також використовує цифрові активи для відмивання коштів. У листі йдеться про біржу Binance, яка «опрацювала іранські криптотранзакції на суму $8 млрд за чотирирічний період».

Воррен і Кінг хочуть краще зрозуміти масштаби використання Іраном майнінгу для ухилення від санкцій і фінансування тероризму. Вони зажадали від адміністрації до 16 травня:

  • надати дані про доходи добувачів криптовалют в Ірані з 2021 року;
  • інформацію про використання цифрових активів і їхній зв’язок з іранським урядом;
  • кроки щодо усунення загроз для нацбезпеки.

Раніше Воррен заявила, що криптовалюта допомагає державам-ізгоям, терористам і злочинним організаціям. У квітні вона висловила стурбованість використанням цифрових активів для обходу економічних обмежень.

Того ж місяця Мінфін США запросив додаткові способи контролю за дотриманням вторинних санкцій. Також чиновники закликали ухвалити закон, що розширює сферу діяльності відомства в «екосистемі цифрових активів», і правила, які вирішують юрисдикційні проблеми для регулювання іноземних компаній індустрії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.