Третину викрадених хакерами з КНДР криптовалют здобуто за дві атаки — ForkLog UA

Станом на 14 вересня кіберзлочинці з Північної Кореї вкрали $340,4 млн, причому третину цієї суми вони здобули внаслідок лише двох атак. Про це заявили аналітики Chainalysis.

За їхньою оцінкою, поточні втрати для криптоіндустрії від дій північнокорейських хакерів скоротилися на 80% — у 2022 році вони викрали рекордні $1,65 млрд.

Проте динаміка атак викликає побоювання експертів. За останні 10 днів угруповання Lazarus Group зламало беттінгову платформу Stake на $40 млн і біржу CoinEx на $55 млн.

«Той факт, що цього року показники знизилися, не обов’язково є показником поліпшення безпеки або зниження злочинної активності», — йдеться у звіті Chainalysis.

На думку аналітиків, буквально один великий злом відокремлює індустрію від того, щоб перетнути поріг вкрадених коштів у мільярд доларів у 2023 році.

Chainalysis також виявила, що з 2021 року північнокорейські хакери стали більше покладатися на деякі російські біржі та криптовалютні міксери для відмивання незаконних коштів.

«Переказ цього року $21,9 млн, вкрадених у кросчейн-протоколу Harmony, на російську високоризикову біржу є ескалацією цієї активності», — вказали експерти.

У Chainalysis вважають, що посилені перевірки смарт-контрактів ускладнять життя хакерам.

Нагадаємо, за деякими даними, сукупний збиток криптоіндустрії від дій пов’язаних із Пхеньяном кіберзлочинців становив $3 млрд. Половина від цієї суми пішла на фінансування програми зі створення балістичних ракет.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.