Творець IBM Watson залучив $60 млн для розробки нового ШІ з “розширеними можливостями міркування” — ForkLog UA

Девід Ферруччі, видатний дослідник штучного інтелекту, який у  2007–2011 очолював команду, що створила IBM Watson у рамках проєкту DeepQA, залучив $59,95 млн для свого стартапу з розробки генеративного штучного інтелекту .

Згідно з фінансовим звітом, кошти були отримані через продаж цінних паперів 17 інвесторам. У документі також зазначені плани з пошуку додаткових $5,75 млн.

Зареєстрована в Нью-Йорку компанія Elemental Cognition розробляє технології штучного інтелекту з “розширеними можливостями міркування”. Компанія вже створила два корпоративних чат-боти – Cogent і Cora. Вони призначені для фінансових додатків, логістики та автоматизації наукових досліджень.

На сайті стартапу зазначено, що у своїх продуктах проект використовує гібридну мовну модель, яка має “конкретні знання і здатність до логічного мислення”.

Генеральний директор та головний науковий працівник Elemental Cognition Девід Ферруччі протягом 18 років працював у IBM, американській корпорації, що спеціалізується на IT та штучному інтелекті, а також був директором з прикладного штучного інтелекту в Bridgewater Associates.

В керівництві компанії також працюють інші топ-менеджери IBM і Bridgewater, зокрема Девід Шеплер, Ерік Браун і Майк Барборак.

Нагадаємо, у серпні 2023 року південнокорейський телеком-гігант SK Telecom інвестував $100 млн у стартап з штучного інтелекту Anthropic. Обидві компанії уклали партнерську угоду для створення великої мовної моделі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.