В Європі запустили перший спотовий біткоїн-ETF — ForkLog UA

Британська компанія Jacobi Asset Management запустила перший у Європі ETF на основі біткоїна. Інструмент отримав лістинг на Euronext Amsterdam під тікером BCOIN.

Продукт регулюється Комісією з фінансових послуг Гернсі.

The Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF позиціонується як «перший фонд цифрових активів, що відповідає статті 8 SFDR завдяки стратегії декарбонізації».

В інструмент вбудовано рішення для сертифікації відновлюваних джерел енергії. Воно дозволяє «інституційним інвесторам отримати доступ до переваг біткоїна, одночасно досягаючи цілей ESG».

Кастодіаном цифрових активів виступила Fidelity Digital Assets, Flow Traders — маркетмейкером, а Jane Street і DRAW — авторизованими учасниками.

Фірма отримала затвердження від Комісії з фінансових послуг Гернсі на запуск продукту ще в жовтні 2021 року. Згідно планам Jacobi, біткоїн-фонд повинен був з’явитися в липні 2022 року, але через крах Terra його відклали. 

У останні місяці в США розгорнулася справжня гонка за ETF. 15 червня BlackRock надіслала в SEC заявку на біржовий фонд на основі цифрового золота. За фінансовим гігантом аналогічні запити надійшли від Valkyrie, Fidelity Investments, WisdomTree і Invesco.

30 червня джерела WSJ повідомили, що регулятор повернув пропозиції, оскільки в них не було достатньої інформації щодо так званої угоди про спільний нагляд або деталей цього механізму. Останній став ключовим доповненням у заявці BlackRock. 

Пізніше вищезазначені компанії оперативно надіслали відомству уточнені пропозиції.

На даний момент Комісія відхилила всі заявки на біткоїн-ETF: виняток був зроблений для ProShares і Valkyrie Investments, які базуються на ф’ючерсах Чиказької товарної біржі на першу криптовалюту.

Нагадаємо, фонди на базі спотового варіанта цифрового золота доступні на торгах в Канаді і Бразилії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.