У Китаї розкрили схему відмивання грошей через e-CNY — ForkLog UA

Прокуратура району Юечен міста Шаосін (провінція Чжецзян) розслідувала справу про використання рахунків у цифровому юані (e-CNY) для переведення в готівку і відмивання грошей. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Група з чотирьох осіб знаходила торговців, які приймають CBDC, і домовлялася з ними про обмін певної суми в цифровій валюті на готівку. Мерчанти отримували комісію в 1-1,5%.

Один із заарештованих, на ім’я Юань пояснив, що виявив пропозицію про можливість заробітку на таких операціях в інтернеті. Він отримував 0,8% від оборотних коштів.

Щоб масштабувати діяльність, Юань залучив до неї свою дівчину і друга. Їм він платив 0,5%. Подробиць про четвертого фігуранта справи не повідомляють.

Загалом за чотири дні у вересні 2023 року група перевела в готівку понад 200 000 e-CNY (~$25 255).

За словами Юаня, він не замислювався про походження грошей. Згідно з повідомленням, транзакції в цифрових юанях суворо конфіденційні, і закордонні злочинні угруповання використовують цю функцію для відмивання грошей.

Для приховування своєї діяльності, а також через невелику кількість торговців, які працюють із цифровим юанем, група виїжджала для їхнього пошуку в сусідні міста. Для правоохоронців сигналом тривоги послужили аномальні потоки e-CNY через рахунки деяких мерчантів у Шаосині, після чого вони швидко вийшли на Юаня і його спільників.

Суд засудив фігурантів до тюремних термінів від 16-19 місяців і штрафів за відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, у травні Управління грошового обігу Гонконгу і Народний банк Китаю оголосили про розширення програми e-CNY в автономному районі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.