Єврокомісія попередила про ризики ШІ для демократії — ForkLog UA

Інструменти генеративного штучного інтелекту можуть нести ризики для вільних і справедливих виборів у демократичному суспільстві. Про це заявила комісар Єврокомісії Вера Йоурова.

За її словами, створена дезінформація з допомогою діпфейків є потенційною загрозою для майбутніх виборів нового Європарламенту.

Йоурова позитивно оцінила заходи безпеки для інформування користувачів про “синтетичне походження контенту”, але також закликала до їх подальшого розширення.

“Ці зусилля необхідно продовжувати і активізувати, враховуючи великий потенціал реалістичних ШІ-продуктів для створення і поширення дезінформації. Ризики особливо великі в контексті виборів. Тому я закликаю платформи проявити пильність і забезпечувати ефективні гарантії безпеки”, — попередила вона.

Комісар ЄС відзначила, що зустрічалася з керівниками компанії OpenAI і обговорювала ці питання. 

В квітні група європейських законодавців повідомила про плани розробити проект правил для контролю над розвитком систем ШІ. Пізніше Європарламент вніс в документ поправки, які забороняють широкий спектр можливостей використання цієї технології.

До них відносяться обмеження на програми розпізнавання облич у громадських місцях і алгоритми предиктивної поліцейської діяльності. Також законопроект встановлює вимоги до прозорості для творців генеративних моделей. Вони будуть зобов’язані маркувати контент як створений штучним інтелектом, а також розкривати інформацію про використані для навчання матеріали.

Нагадаємо, того ж місяця в Євросоюзі розпочав роботу новий дослідницький підрозділ ECAT. Спеціалісти центру вивчають вплив алгоритмів, які розробляють та використовують технологічні компанії у межах онлайн-платформ та пошукових систем.

А у березні генеральний директор інвестиційної фірми Galaxy Digital Майк Новограц заявив, що “шокований” кількістю дискусій щодо необхідності регулювання криптоіндустрії та відсутністю таких обговорень стосовно штучного інтелекту (ШІ). Він впевнений, що саме технології блокчейну та криптовалют відіграють важливу роль і допомагатимуть підтверджувати особистість.

В свою чергу, 13 вересня Конгрес США провів засідання з питань регулювання штучного інтелекту, на якому були присутні керівники найбільших технологічних компаній, серед яких мільярдер Ілон Маск, засновник Microsoft Білл Гейтс, голова Meta Марк Цукерберг, а також представники Anthropic, Google, IBM, Nvidia, OpenAI і Palantir.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.