За новими правилами. Як криптокомпанії підготувалися до нового режиму — ForkLog UA

8 жовтня у Великій Британії почав діяти новий режим реклами криптовалют, запропонований FCA. Регулятор уже позначив тих, хто не відповідає правилам, а компанії поспіхом оновили додатки та веб-сайти.

Після набуття чинності положень відомство оновило перелік неавторизованих фірм, яких “слід уникати”. Список поповнився на 143 компанії, включно з HTX (раніше Huobi) і KuCoin. Криптобіржі Binance і Coinbase відзначили як небажані ще у 2021 і 2022 році.

“Ми очікуємо, що компанії, зокрема платформи соціальних мереж, магазини застосунків, пошукові системи, реєстратори доменних імен і платіжні компанії, візьмуть до уваги випущені нами попередження і зіграють свою роль у захисті британських споживачів від незаконних рекламних акцій”, – заявили у FCA.

Згідно з новим режимом, всі організації, які бажають просувати цифрові активи, мають бути “авторизовані або зареєстровані FCA, або їхню кампанію має затвердити уповноважена фірма”.

Рекламні матеріали зобов’язані бути “чіткими, справедливими, не вводити в оману, супроводжуватися помітними попередженнями про ризики і не повинні неналежним чином стимулювати людей до інвестування”.

Правила також передбачають 24-годинний період “охолодження” для нових клієнтів на обдумування інвестицій. Таким чином користувач зможе купити криптовалюту тільки через добу після реєстрації.

Під заборону FCA потрапляють і різні промо-акції, зокрема реферальні програми та бонуси “Приведи друга”.

“Споживачі, як і раніше, повинні усвідомлювати, що криптовалюта залишається значною мірою нерегульованою і має високий ризик. Ті, хто інвестує, мають бути готові втратити всі свої гроші”, – підкреслили представники регулятора.

Невідповідність вимогам розцінюється як кримінальний злочин і карається “необмеженим штрафом та/або тюремним ув’язненням строком до двох років”.

Торгові платформи та інші криптофірми вже почали підлаштовуватися під нове законодавство.

За інформацією Decrypt, Coinbase та Revolut повідомили своїх клієнтів електронною поштою про зміни, які включають додаткові “відмови від ризиків” для криптотранзакцій і прохання оновити мобільний додаток.

Binance запустила спеціальну веб-сторінку для користувачів із Великої Британії. Біржа також відновила роботу свого застосунку для телефонів, заявивши про відповідність новим правилам після нещодавньої відмови від реєстрації у FCA.

Представники компанії зазначили, що британським клієнтам недоступні подарункові карти, реферальні бонуси, а також закрито доступ до розділу новин, “Академії” та “Досліджень”.

“Дотримання законодавства в усьому світі залишається головним пріоритетом для Binance”, – ідеться в прес-релізі.

Біржа OKX теж повідомила про зміну внутрішніх правил. На платформі скоротили кількість доступних токенів до трохи більше 40 і додали “чіткі попередження про ризики”.

Однак не всі встигли підготуватися до нововведень. У вересні біржа Bybit оголосила про припинення діяльності у Великій Британії. У компанії послалися на посилення регулювання, при цьому фірма не отримувала ліцензію регулятора.

У серпні платіжний гігант PayPal “тимчасово” призупинив функцію купівлі криптовалют для громадян Сполученого Королівства. Представники сервісу уточнили, що триває робота над “відповідністю новим нормативним вимогам”.

Нагадаємо, схвалення на діяльність у Великій Британії вже отримали біржа Kraken, інфраструктурний провайдер MoonPay, торгова платформа Gemini братів Вінклвоссов, венчурний фонд Andreessen Horowitz і кастодіан Komainu.

Раніше британські законодавці запропонували регулювати криптоіндустрію як гемблінг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.