Затриманий топменеджер Binance подав до суду на уряд Нігерії — ForkLog UA

Віцепрезидент із глобальної розвідки і розслідувань криптовалютної біржі Binance Тигран Гамбарян, який із 25 лютого перебуває під вартою в Нігерії, подав позов про порушення його прав проти влади країни. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Зокрема звинувачення пред’явлені раднику з національної безпеки Нігерії Нуху Рібаду і Комісії з економічних і фінансових злочинів (EFCC).

Гамбарян стверджує, що його затримання і конфіскація закордонного паспорта суперечать місцевій Конституції, яка гарантує «особисту свободу» і «передачу під суд протягом розумного терміну».

Він закликав суд зобов’язати АНБ і EFCC звільнити його з-під варти, негайно повернути закордонний паспорт і принести публічні вибачення.

Гамбарян також зажадав видати безстрокову судову заборону на його подальше затримання у зв’язку з будь-яким розслідуванням або вимогами, що висуваються до Binance.

Топменеджер повідомив, що разом директором Binance у Західній і Східній Африці Надімом Анджарваллою прибув до Нігерії на запрошення влади для обговорення діяльності біржі. Він не вчиняв жодних правопорушень і не отримував повідомлень про це в письмовій формі.

«Єдина причина затримання полягає в тому, що уряд запитує інформацію у Binance і висуває вимоги до компанії», — додав він.

Раніше Анджарвалла, який зумів нелегально покинути країну, подав аналогічний позов.

Уряд Нігерії звернувся по допомогу до Інтерполу для розшуку та арешту Анджарвалли для суду, згідно з місцевими ЗМІ.

Суд першої інстанції відклав розгляд справи за позовом Гамбаряна до 8 квітня.

Нагадаємо, влада Нігерії звинувачує Binance Holdings Limited і двох її топменеджерів в ухиленні від сплати податків на суму.

Сторона обвинувачення наполягає, що приватні особи використовували біржу для відмивання майже $21,6 млрд.

Раніше від Binance зажадали надати дані всіх користувачів з Нігерії та історію їхніх транзакцій. Також платформу зобов’язали врегулювати будь-які непогашені податкові зобов’язання.

Потенційно Binance може загрожувати штраф у розмірі $10 млрд.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.