Як все починалося: історія криптовалюти

Криптовалюти: історія появи та розвитку цифрових грошей

Сьогодні про криптовалюту не пише хіба що лінивий – біткоїн розглядають як чудову перспективу для інвестицій і інколи – як чудовий інструмент для відмивання коштів. Та сьогодні не про це. Цікаво, чи замислювалися ви коли-небудь над тим, звідки взялися криптовалюти і чому вони раптом набули такої популярності? Їх історія сягає корінням у 90-ті роки минулого століття, коли з’явилися перші ідеї щодо створення електронних грошей.

Що таке криптовалюти та як вони функціонують?

Криптовалюти – це цифрові активи, які ґрунтуються на технології блокчейн. Вони дозволяють здійснювати фінансові операції без участі банків чи інших фінансових посередників.

Основні переваги криптовалют:

 • Децентралізація – жоден центральний орган не контролює систему;
 • Прозорість – всі транзакції публічно фіксуються в блокчейні;
 • Анонімність – користувачі залишаються анонімними;
 • Низькі комісії за перекази;
 • Захищеність – транзакції підтверджуються криптографічно.

Як з’явилися криптовалюти, зокрема біткоїн?

Ідея створення криптовалюти вперше з’явилася у 1998 році. Американський криптограф Вей Дай описав концепцію «b-money» – електронної платіжної системи на основі технології блокчейн.

Проте справжній прорив стався у 2009 році, коли з’явився Bitcoin – перша повноцінна криптовалюта. Її створив таємничий Сатосі Накамото (ймовірно псевдонім).

Bitcoin запустив революцію у світі фінансів – вперше з’явилася повністю децентралізована цифрова валюта, емісія та обіг якої не контролюється жодною організацією чи державою.

Цікавий факт: у 2010 році один з перших користувачів біткоїна Laszlo запропонував 10 000 BTC (на той момент близько 40 доларів) тому, хто замовить для нього дві піци. Його пропозицію прийняв користувач під ніком jercos.

На той момент ніхто не міг уявити, що ці «піци Ласло» згодом коштуватимуть понад 100 мільйонів доларів! Адже вартість біткоїна зросла у сотні тисяч разів з 2010 року.

З того часу з’явилося багато інших криптовалют, зокрема Ethereum, Litecoin, Ripple. Проте Bitcoin досі залишається найпопулярнішим та найдорожчим цифровим активом.

Як заробити криптовалюту?

Існує кілька способів заробити на криптовалютах:

 • Майнінг –  «видобуток» нових монет за допомогою обчислювальної техніки;
 • Трейдинг –  спекуляції на коливаннях курсу на біржах;
 • Стейкінг – отримання відсотків за блокування коштів в мережі;
 • Airdrop – отримання безкоштовних токенів від проектів;
 • Баунті-програми – винагороди за виконання певних завдань.

Отже, існує чимало можливостей заробити в криптосвіті. Головне – розібратися, який саме спосіб найбільш підходить саме вам.

Перспективи: чи варто вкладатися у 2024 році?

Незважаючи на певні коливання курсів останнім часом, експерти прогнозують подальше зростання крипторинку. Адже ця технологія має значний потенціал для розвитку фінансової системи.

Основні фактори зростання:

 • Поширення blockchain-рішень серед компаній;
 • Зростання кількості користувачів криптогаманців;
 • Розвиток метавсесвіту та NFT;
 • Легалізація крипти державами.

Незважаючи на ризики, інвестування в криптовалюти може бути досить перспективним. Треба лише дотримуватися правильної стратегії та не вкладати всі заощадження в один актив. Для початку можна дізнатися, що таке спотова торгівля та чим вона відрізняється від ф’ючерсної. Також досить перспективним є напрямок хмарного майнінгу – це коли ви вкладаєтеся в чужі обчислювальні потужності і отримуєте за це свій відсоток прибутку.

Тож як бачите, історія криптовалют досить цікава і є прикладом того, як неперспективний, на перший погляд проєкт может раптом «вистрілити». Доєднатися до цієї перспективної течії ще не пізно – для цього треба мати тимчасово вільні кошти.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.