Ark Invest і Glassnode представили основу для поліпшення метрик біткоїну — ForkLog UA

ARK Invest і Glassnode розробили індикатор Coinblock, який “дає кращу оцінку динаміки попиту і пропозиції першої криптовалюти, а також інших показників на їхній основі”.

Згідно з фахівцями, засновані на UTXO традиційні рішення коригують пропозицію цифрового золота за допомогою стандартних для галузі евристичних методів, які схильні до неточностей.

Методика Cointime Economics з основою у вигляді Сoinblocк дає “більш точну картину реальної економічної ваги кожного біткоїна в мережі”. Інструментарій доповнює традиційну структуру ончейн-аналізу.

Coinblock враховує кількість сформованих блоків за період відсутності рухів монети.

“Важливість біткоїна має варіюватися залежно від того, коли він переміщався востаннє. Інформаційна цінність монети, яка залишалася без руху протягом десяти років, важливіша за ту, яку не використовували протягом одного тижня”, – пояснили експерти.

Метрика Coinblock являє собою добуток кількості біткоїнів і кількості блоків, сформованих за час, протягом якого вони залишалися незмінними.

Наприклад, якщо чотири монети перебувають в обігу протягом періоду в чотири блоки, вони створять 16 Сoinbloks, як показано нижче.

Оскільки мережа виробляє блок у середньому кожні 10 хвилин, одна монета генерує приблизно 144 Сoinblocks на день: 6 блоків, що формуються за годину, множаться на 24 години (добу).

Ще одна метрика Сoinbloks Destroyed (CBD) або Сoindaus Destroyed (CDD) вимірює зважений за часом обіг біткоїнів: обсяг, або кількість монет, переміщених за певний термін, і період зберігання, або час до транзакції.

Будь-який переказ монет “знищує” всі накопичені Сoinbloks до цього моменту, скидаючи Cointime до нуля. Це відрізняє ситуацію від моделі UTXO, яка привласнює кожному біткоїну однакову вагу, незалежно від того, коли він переміщався востаннє.

У наведеному нижче прикладі з 16 створених Coinblocks після переміщення трьох монет на 1, 2 і 3 блоках 6 Coinblocks були “знищені”, згідно з визначенням CBD.

Масове скорочення Coinblocks свідчить про продажі ходлерами. “Розумні гроші” зазвичай зберігають великі баланси і торгують монетами з низькою “собівартістю”, приносячи більш високий прибуток і надаючи глибокий економічний вплив. Іншими словами, великі сплески знищених Coinblocks мали високу кореляцію з піком ціни біткоїна.

Метрика Coinblocks Stored (CBS) являє собою різницю між Coinblocks і CBD. Економічна цінність цих монет висока, тому що вони належать першим користувачам біткоїна і, як правило, утримуються з прибутком.

На прикладі нижче, коли 6 із 16 створених Coinblocks знищуються, 10 Coinblocks залишаються на утриманні:

Загальна картина виглядає наступним чином: 16 Coinblocks було створено, шість – “знищено” і десять – “збереглося”.

На наведеній нижче діаграмі показано динаміку складових концепції Сointime з плином часу.

“Сointime забезпечує більш точну версію MVRV, інфляції біткоїна, обсягів, і зваженої за часом первісної вартості”, – вказали фахівці.

Зокрема, скоригований на Cointime рівень інфляції склав 2,48% проти традиційного значення в 1,64% (станом на 7 травня 2023 року).

Нагадаємо, що ARK Invest і 21Shares подали заявку на два ф’ючерсних Ethereum-ETF.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.