BIS закликав країни створити правову основу для CBDC — ForkLog UA

Банк міжнародних розрахунків (BIS) закликав уряди всіх країн створити нормативну основу для впровадження центральних банківських цифрових валют (CBDC). Про це заявив глава організації Агустін Карстенс на конференції BISIH-FSI, як повідомляє The Block.

Карстенс попередив, що застарілі правові рамки в різних юрисдикціях можуть заважати розвитку технології.

«Робота з вирішення цих проблем має початися по-справжньому. І вона повинна йти швидкими темпами», — підкреслив він.

За його словами, зараз центральні банки активно вивчають CBDC для стимулювання інновацій, але не можуть досягти бажаної трансформації самотужки.

Голова BIS посилався на документ Міжнародного валютного фонду (МВФ) з 2021 року, згідно з яким майже 80% всіх центральних банків не можуть випускати цифрову валюту на підставі чинних законів або мають розмиті правові обмеження.

При цьому опитування BIS показало, що 93% центральних банків перебувають на різних стадіях розвитку CBDC. Такі дані свідчать про те, що правова система відстає від нових технологій, зауважив Карстенс.

Він також закликав країни створювати закони, які максимально сумісні з іншими юрисдикціями для нового виду грошей.

«Було б сумно, якщо ми отримали б фрагментовану систему та правову основу, в якій різні цифрові валюти не взаємодіяли б одна з одною», — додав Карстенс.

На його думку, такі закони повинні забезпечити баланс між захистом користувачів і підтримкою цілісності фінансової системи.

Говорячи про зменшення використання готівки, голова BIS вказав на те, що криптовалюти і стейблкоїни «підживлюють попит на зміни», але він відкинув будь-яку їхню внутрішню цінність.

«Навіть “стабільні монети” не гарантують стабільної вартості. Вони не відповідають і не можуть відповідати стандартам, яких публіка очікує від грошей», — підсумував Агустін Карстенс.

У липні експерти BIS назвали CBDC основою грошових систем майбутнього. За думкою фахівців, інші цифрові активи — це невдалий шлях токенізації.

У серпневому звіті BIS зазначено, що фактори вразливості ринку цифрових активів можуть становити ризики для фінансової стабільності в країнах з ринковою економікою, що формується.

В свою чергу, представлений 20 вересня республіканською партією законопроєкт про заборону ФРС поширювати CBDC серед фізичних осіб викликав різку критику демократів. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.