Експерти зафіксували зниження спотової торгівлі та масові ліквідації лонгів — ForkLog UA

Поки перша криптовалюта неспішно дрейфує в діапазоні $25 000-27 000, аналітики звернули увагу на зниження обсягів спотової торгівлі та ризики великих ліквідацій на ринку деривативів.

Де ліквідність?

Згідно з CryptoQuant, минулого тижня обсяг спотової торгівлі першої криптовалюти впав до значень 2018 року — за цей період зареєстровано від 8000 до 15 000 транзакцій на день.

Обсяг спотової та деривативної торгівлі біткоїном. Джерело: CryptoQuant.

Для порівняння в березні цього року середній показник становив 600 000 операцій.

На думку аналітика Кауе Олівейри, в основу цієї тенденції лягла економічна ситуація в США.

«Однією з головних причин є зростаючий страх щодо макроекономічного сценарію. Дії Центрального банку США увічнюють постійне відчуття невизначеності, змушуючи інвесторів чекати можливої рецесії», — пояснив він.

Олівейра послався на політику ФРС щодо підвищення ключової ставки, однак на останню зміну курс біткоїна ніяк не відреагував.

Фактично спадний тренд у спотовій торгівлі продемонстрував зростання інтересу до ходлу. Однак у такому разі зростання біткоїна обмежується через зниження ліквідності.

«Замість того, щоб шукати швидкий прибуток коштом короткострокової торгівлі, дедалі більше людей розглядають криптовалюти як довгострокові інвестиції. Вони вважають за краще тримати свої монети, вірячи в їхню майбутню цінність, ніж продавати їх за перших ознак прибутку», — пояснив Олівейра.

Подібні настрої можуть виявитися основним каталізатором цінової траєкторії цифрового золота, вважає експерт.

Раніше Binance очолила антирейтинг за зниженням спотової торгівлі біткоїном. Згідно з K33, з 1 вересня показник біржі впав на 57%.

Загальне значення для всіх платформ скоротилося на 48%. При цьому спотові обсяги першої криптовалюти впали ще на 8% порівняно із серпневим п’ятирічним мінімумом.

Трейдери зазнають збитків

За даними Bitfinex, на ринку біткоїна спостерігається підвищена добова волатильність, що призводить до масових ліквідацій безстрокових ф’ючерсів.

За останній тиждень більшість закритих позицій були лонгами, які відбулися під час короткострокових спадів. Наприклад, 18 вересня ліквідувалися довгі позиції на $44 млн.

Подібний тренд може зберегтися і навіть посилитися через зниження спотових торгів, зазначають аналітики. У звіті підкреслюється, що біткоїн перебуває в періоді з найнижчою волатильністю за всю історію активу.

«Ми спостерігали ситуацію, коли лонг-позиції з використанням позикових коштів на ринках безстрокових свопів намагалися підняти ціну [біткоїна], але безрезультатно через недостатню підтримку покупок на спотовому ринку», — пояснили в Bitfinex.

Згідно з CoinGecko, ціна першої криптовалюти за останній тиждень впала на 3,4% — до $26 165.

Нагадаємо, у другому кварталі 2023 року сумарний обсяг спотової торгівлі на 20 провідних біткоїн-біржах скоротився на 36% — з $2,6 трлн до $1,66 трлн.

У вересні аналітик Маркус Тілен із Matrixport спрогнозував зростання домінування біткоїна, оскільки для багатьох відомих альткоїнів збільшуються ризики падіння цін.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.