Голова Мінфіну Туреччини оголосив про посилення контролю за криптовалютами — ForkLog UA

Туреччина розробить нормативні акти, пов’язані з цифровими активами, щоб FATF виключила країну із “сірого списку”. Про це з посиланням на міністра фінансів Мехмета Шімшека пише Reuters.

Організація включає до “сірого списку” держави, які не прийняли достатні заходи для запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. Туреччина там перебуває з жовтня 2021 року.

Виступаючи перед парламентською комісією, Шимшек заявив, що Туреччина відповідає всім 40 стандартам FATF, окрім тих, які стосуються криптоактивів.

“Ми представимо пропозиції в парламент. Після цього у Туреччини не буде причин залишатися в списку, якщо не буде інших політичних міркувань”, — вказав чиновник.

Шімшек не повідомив жодних додаткових подробиць щодо запланованих правових змін.

Відповідна підготовка могла початися ще в травні 2022 року, за інформацією Bloomberg.

Нагадаємо, у 2021 році країна стикнулася з банкрутством двох бірж цифрових активів — Thodex і Vebitcoin. Після цього влада вимагала від платформ введення обов’язкової верифікації користувачів та передачі інформації про транзакції на суму понад $1200.

У липні Міністерство фінансів і казначейства оголосило про завершення роботи над законопроєктом щодо регулювання галузі та анонсувало його передачу в парламент. У відомстві відзначили, що в документі не йдеться про заборону, але робиться акцент на “жорстку структуру” нагляду.

Пізніше президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що влада “веде окрему боротьбу” з криптовалютами.

Програма президента Туреччини на 2023 містить план підготовки до запуску цифрової ліри. Про це повідомляє CoinDesk з посиланням на Управління стратегії та бюджету держави.

У жовтні 2022 Управління стратегії та бюджету держави повідомило, що програма президента Туреччини на 2023 містить план підготовки до запуску цифрової ліри.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.