Mistral AI представила нову мовну ШІ-модель з відкритим вихідним кодом — ForkLog UA

Паризький стартап Mistral AI розробив велику мовну модель (LMM) з відкритим вихідним кодом Mistral 7B. Вона позиціонується як потужний конкурент для великих гравців, таких як ChatGPT від OpenAI.

Згідно з заявою розробників, нова технологія випереджає своїх конкурентів майже за всіма параметрами. 

Mistral AI представив нову мовну ШІ-модель з відкритим кодом

Mistral AI представив нову мовну ШІ-модель з відкритим кодом

Mistral вкладає акцент на відкритості та адаптованості інструменту. 

“Ми випускаємо Mistral 7B під ліцензією Apache 2.0, його можна використовувати без обмежень. Робота з відкритими моделями – це найкращий спосіб для постачальників та користувачів побудувати стійкий бізнес на основі рішень штучного інтелекту”, – підкреслили в компанії.

Такий підхід сприяє демократизації ШІ і забезпечує прозорість, а також дає змогу іншим командам перевіряти, адаптувати та вдосконалювати існуючу основу коду, вважають розробники. 

Mistral забезпечує додаткову конфіденційність для користувачів, оскільки нейромережу можна запускати на локальних комп’ютерах, і сама вона не потребує доступу до Інтернету або певних хмарних сервісів.

Код LMM доступний у репозиторії HugginFace.

“Mistral 7B – демонстрація того, що мовну модель можна легко настроїти для досягнення високих характеристик. Але вона не має механізму модерації. Ми з нетерпінням чекаємо можливості спільно з спільнотою знайти способи змусити модель точно дотримуватися обмежень для розгортання її в екосистемах, які потребують модерованих вихідних даних”, – відзначили в компанії.

Раніше Meta представила набір інструментів ШІ – в компанії розповіли про нового голосового помічника, нейромережі з різними особистостями, “розумні окуляри” і стікери. 

Нагадаємо, у вересні корпорація Microsoft анонсувала систему Copilot, яка об’єднує інтерфейси ОС Windows з мовними моделями штучного інтелекту. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.