Грузія запустить обмежений пілотний проект CBDC — ForkLog UA

Національний банк Грузії запустить пілотний проект цифрового ларі з участю дев’яти компаній, включаючи Ripple Labs. Одна з них отримає можливість продовжити роботу на наступному етапі випробувань.

До списку увійшли Augentic, Bitt, Broxus Holdings, Currency Network, DCM, eCurrency Mint, FARI Solutions і Sovereign Wallet.

Ініціатива пов’язана з бажанням влади вступити до складу ЄС. Передбачається, що CBDC отримає операційну сумісність з цифровим євро при збереженні монетарної свободи.

Згідно зі звітом Банку Грузії, регулятор розглядає дворівневий дизайн для нової форми грошей, з гаманцями, наданими третьою стороною. Передбачається її програмованість та підтримка токенізації активів.

За словами голови відділу фінтех-технологій регулятора Варлама Ебаноїдзе, сценарії використання цифрового ларі включають надання страхування компаніям з агросектора та автоматизацію угод з нерухомістю.

У вересні Банк Грузії став учасником проекту mBridge – платформи для здійснення транскордонних платежів з участю ЦБДК – у якості спостерігача.

Нагадаємо, вперше про плани щодо випуску цифрового ларі ЦБ повідомив в травні 2021 року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.