Напередодні слухань. Клієнти-свідки та вступне слово Бенкмана-Фріда — ForkLog UA

3 жовтня відбудеться перше засідання у справі біржі FTX, що зазнала краху, та її колишнього CEO Сема Бенкмана-Фріда (SBF). Перед слуханнями ForkLog зібрав актуальні новини з боку захисту та обвинувачення.

Потенційні свідки

Федеральні прокурори планують викликати колишніх клієнтів, інвесторів і співробітників FTX на майбутній судовий процес, заявило Міністерство юстиції США.

Вкладники можуть розповісти про свої очікування щодо того, як FTX повинна була зберігати їхні кошти. Колишні працівники криптобіржі дадуть свідчення про «взаємодію з відповідачем і своє розуміння його цілей, певних заяв і дій».

Мін’юст має намір залучити роздрібних клієнтів, які «перевели активи на десятки тисяч доларів» на FTX, та інституціоналів з «десятками мільйонів доларів».

Серед співробітників, які допомагають слідству, названо колишніх: технічного директора FTX Гері Ванга, керівника технічного відділу Нішада Сінгха і CEO Alameda Research Керолайн Еллісон.

Один зі свідків, якого Міністерство юстиції визначило як «Клієнт FTX-1», живе в Україні. Він спробує отримати дозвіл в уряду країни на виїзд для прямого надання свідчень у суді США.

Вступне слово

Адвокати Бенкмана-Фріда зазначили, що деякі із запропонованих Мін’юстом запитань до присяжних можуть призвести або до упередженості, або до того, що вони ухвалять рішення про винуватість підзахисного ще до початку суду.

На їхню думку, відсутність слова «нібито» під час опису злочинів SBF «неправомірно припускає, що шахрайство з боку обвинуваченого є встановленим фактом».

Інші запропоновані запитання занадто обмежені або дають «інструкції» до дії, підкреслили юристи.

Процес відбору присяжних розпочнеться 3 жовтня і триватиме не більше доби.

Бенкман-Фрід не зможе звинувачувати юристів FTX у краху компанії у своїй вступній заяві, постановив федеральний суддя у цій справі Льюїс Каплан.

SBF все ще може скористатися стратегією «рекомендацій адвокатів», за якої він перекладе всю відповідальність на третю сторону. Однак цей аргумент без конкретики ризикує збити з пантелику присяжних, підкреслив суддя.

Імовірно, Бенкман-Фрід спробує довести, що штатні адвокати FTX і юристи фірми Fenwick & West були причетні до ухвалення багатьох управлінських рішень.

«Чи потрібно дозволяти обвинуваченому аргументувати або наводити докази щодо присутності або участі адвокатів і якою мірою, залежатиме від обставин. Найкраще, що можна зробити на цей час — це забезпечити достатнє повідомлення суду для вжиття відповідних заходів у кожному конкретному випадку», — підсумував Каплан.

Втручання в політику

За словами автора книги про крах FTX Майкла Льюїса, одного разу SBF планував заплатити експрезиденту США Дональду Трампу $5 млрд, щоб він відмовився від участі у виборах.

«Це шокує вас, тільки якщо ви не знаєте Сема», — зазначив письменник.

Льюїс додав, що Бенкман-Фрід вивчав законність угоди та вів переговори з Трампом навіть після краху біржі. При цьому він підкреслив, що цього не сталося тільки через відсутність у SBF такої суми.

Засновник FTX вважав колишнього президента загрозою для демократії та заніс його до свого списку «екзистенційних ризиків» для США.

Пробудження хакера

30 жовтня пов’язаний зі зламом FTX гаманець активізувався і почав переміщати кошти. За вихідні ймовірний хакер перевів 15 000 ETH на суму близько $25,8 млн.

Частину активів спрямували через кросчейн-протокол THORChain Router, інструмент конфіденційності Railgun і проміжні гаманці.

15 листопада 2022 року, за кілька годин після оголошення FTX про банкрутство, невідомий спустошив сховища біржі та вивів цифрові активи приблизно на $340 млн. Здебільшого це були біткоїни (25,4%) і Ethereum (68%).

Раніше юристи поділилися своєю думкою щодо майбутніх слухань у справі SBF. Вони згадали висунуті обвинувачення і підрахували можливий термін для обвинуваченого.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.