Працівники біткоїн-піраміди AirBit Club отримали тюремні строк — ForkLog UA

Суд Південного округу Нью-Йорка засудив співробітників міжнародної криптовалютної піраміди AirBit Club — Скотта Хьюза, Сесілію Міллан і Каріну Чайрес до тюремного ув’язнення.

«Подібні піраміди були б неможливі без таких помічників. Сьогоднішні вироки нагадують, що будь-який спільник криптовалютних інвестиційних схем, не лише на вершині піраміди, стикається з серйозними наслідками за ці злочини», — заявив прокурор Південного округу Нью-Йорка Деміан Вільямс.

Юриста Скотта Х’юзазасудили до 18 місяців тюремного ув’язнення. За обвинуваченням, він відмив близько $18 млн з шахрайства AirBit Club.

Промоутери Сесілії Міллан і Каріни Чайрес отримали п’ять років і один рік в’язниці відповідно.

Піраміду AirBit Club заснували у 2015 році Пабло Ренато Родрігес і Гутемберг Дос Сантос. Вони залучали готівку, обіцяючи щоденні прибутки від інвестицій в торгівлю криптовалютами і майнінг. Промоутери рекламували проект по всьому світу за допомогою дорогих презентацій.

В особистих кабінетах користувачі могли бачити зростаючі баланси, але це була фікція. Тим, хто намагався вивести кошти, організатори схеми пропонували виплатити комісію у розмірі 50% від запитуваної суми. Деякі вкладники скаржилися, що стикалися з закриттям рахунків через «фінансової кризи, спричиненої коронавірусом».

Організатори і співробітники AirBit Club відмивали отримані кошти через криптовалюти, трастові рахунки та фіктивні компанії, а потім використовували їх для особистих потреб. Загальний обсяг шахрайського доходу від AirBit Club становив приблизно $100 млн. Ці активи суд планує конфіскувати.

В кінці вересня 2023 року Родрігеса засудили до 12 років в’язниці. Він також повинен виплатити компенсацію у розмірі $65 млн і передати до доходу держави близько $1 млн з рахунків компанії, на балансі якої знаходився його літак Gulfstream Jet, 3822,98 BTC (понад $100 млн на момент написання), $896 483 готівкою, резиденцію в Каліфорнії, а також різні годинники і прикраси.

Як і інші спільники, Дос Сантос визнав свою вину в шахрайській змові з використанням електронних засобів зв’язку, змові  з метою відмивання коштів і для здійснення банківських махінацій. Він очікує вироку 4 жовтня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.