SEC подала позов проти Ілона Маска — ForkLog UA

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера Ілона Маска, оскільки він відмовився давати свідчення про угоду з придбання X.

Відповідь Маска не змусила довго чекати. Він закликав до «всеосяжного перегляду» діяльності SEC і створення комісії для вжиття заходів проти осіб, які «зловживають своїми повноваженнями в особистих і політичних цілях».

Бізнесмен також припустив, що Комісія має займатися розслідуванням спільно з Міністерством юстиції США.

Згідно із заявою регулятора, у травні Маска викликали для надання свідчень в офіс агентства в Сан-Франциско — процес мав відбутися 15 вересня. Мільярдер спочатку погодився, але через два дні «раптово» відмовився і висунув кілька «помилкових заперечень», уточнили в SEC.

Представники відомства заявили, що намагалися «сумлінно» домовитися про альтернативний час і місце, але зіткнулися з «повною відмовою».

«Жодне із заперечень Маска не має юридичної сили, і в нього немає вагомого виправдання для невиконання вимог Комісії з цінних паперів і бірж», — йдеться в документі.

Генеральний директор IBCGroup Маріо Науфал звернув увагу, що це вже не перший випадок, коли влада США переслідує фірми мільярдера.

Наприкінці серпня SEC і Мін’юст почали розслідування за фактом розтрати мільйонів доларів Tesla для нібито таємного будівництва «просторої скляної конструкції» з написом «Будинок для генерального директора Ілона Маска».

Сам керівник Tesla назвав ці претензії «найкумеднішою річчю», яку він чув.

У X також виникали проблеми з адміністрацією президента США Джо Байдена після відмови передати особисті дані та інформацію Дональда Трампа із соцмережі. Компанія спочатку чинила опір, заявляючи про порушення свободи слів. Однак пізніше суд визнав дії організації «неповажними» і призначив штраф у розмірі $350 000.

Окремо Мін’юст подавав позов проти SpaceX за дискримінацію біженців. Влада стверджувала, що компанія навмисно не запрошує і не наймає на роботу мігрантів.

Усі ці нападки сталися після того, як Маск купив соціальну мережу.

Підприємець і раніше критикував SEC, але особливо чітко він виклав свою позицію в інтерв’ю програми 60 Minutes у грудні 2018 року.

«У мене немає жодної поваги до Комісії з цінних паперів і бірж», — наголосив Маск.

Нагадаємо, у квітні 2022 року бізнесмен став найбільшим акціонером Twitter після придбання 9,2% акцій за $2,89 млрд. Пізніше він запропонував купити соцмережу за $43 млрд, щоб створити «інклюзивну арену для свободи слова».

Угоду на суму $44 млрд закрили в жовтні. Попередній CEO компанії Параг Агравал і її фінансовий директор Нед Сігал покинули штаб-квартиру.

У травні 2023 року Маск повідомив, що знайшов собі заміну на посаді генерального директора Twitter. Ним стала ексглава відділу реклами NBCUniversal Лінда Яккаріно.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.