WSJ: у FTX був бекдор для Alameda Research на $65 млрд — ForkLog UA

За кілька місяців до краху FTX група співробітників виявила в коді біржі бекдор, який дозволяв дочірній трейдинговій фірмі Alameda Research мати від’ємний баланс у $65 млрд. Про це пише WSJ.

За словами джерел видання, команда повідомила про відкриття своєму керівництву, яке обговорило проблему з одним із помічників засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда (SBF). Бекдор не усунули, а одного з менеджерів, які висловили стурбованість, звільнили.

Передбачається, що під час розпочатого судового процесу над SBF обговорюватимуть преференції для Alameda. Серед звинувачень прокуратура стверджує, що ексглава FTX вкрав кошти клієнтів, замовивши «спеціальні функції» в ПЗ, які дали можливість трейдинговій фірмі використовувати біржу як кредитний фонд.

Згідно з судовими документами, слідство виявило в коді FTX глибоко захований рядок, який давав Alameda змогу мати негативний баланс. Позиції звичайного користувача в такій ситуації ліквідовувалися автоматично.

Хто знайшов бекдор і що за це було

Навесні 2022 року невелика група співробітників виявила ці особливості ПЗ. Вони працювали на LedgerX — платформу для торгівлі криптодеривативами, яку американський підрозділ FTX придбав у серпні 2021 року.

Команда вивчала можливості використання коду основної міжнародної біржі, зареєстрованої на Багамах, у США, де нормативні правила набагато суворіші.

«Просто хотів зазначити, що наразі в […] кодовій базі є кілька місць, де Alameda так чи інакше користується особливою увагою», — цитує видання повідомлення працівника платформи Джима Отена від 5 травня.

Його начальниця, директорка з ризиків LedgerX Джулі Шонінг, відповіла, що «на офшорній біржі діють менш суворі правила».

«Але так, ми повинні навести лад у подібних речах», — додала вона.

Раніше спеціалістка з науковим ступенем з фізики працювала в Комісії з термінової біржової торгівлі США, де аналізувала високочастотний трейдинг і маніпулювання ринком.

За словами співрозмовників WSJ, команда виявила низку проблем у методах управління ризиками та проведення ліквідацій, включно з послабленнями для Alameda.

Шонінг розповіла про відкриття безпосередньому начальнику — главі LedgerX Заку Декстеру. Він обговорив проблему ліквідації з технічним директором FTX Нішадом Сінгхом, технічним директором FTX Нішадом Сінгхом, який входив до ближнього кола SBF. Після того, як останній видалив частину коду, Декстер вважав ситуацію вирішеною.

На початку серпня Шонінга звільнили. Приводом послужили нібито недоречні повідомлення, які вона відправляла іншим співробітникам. Документ з їхніми скріншотами поширювали деякі керівники FTX.

На думку джерел, пости були підроблені або вирвані з контексту. Вони припускають, що Шонінг дратувала начальство, виявляючи проблеми з управлінням ризиками.

У червні команда менеджерів FTX, яка проводить банкрутство, заявила, що компанія іноді платила «інформаторам, які погрожували розкрити справжню шахрайську природу підприємства».

За даними WSJ, Шонінг найняла адвоката і пригрозила звернутися до суду з приводу звільнення. Сторони нібито домовилися про врегулювання спору за $5 млн. Однак угоду не вдалося завершити до краху біржі в листопаді.

Сінгх визнав себе винним у шахрайстві та, як очікується, дасть свідчення проти SBF на суді. Прокурори стверджують, що екс-CTO знав про особливі відносини FTX з Alameda і допомагав реалізувати лазівку в ПЗ біржі.

Що може визнати Бенкман-Фрід?

SBF заперечує всі пункти обвинувачення. Колишній глава інституційних продажів FTX Зейн Теккет в інтерв’ю The Block припустив можливу лінію захисту засновника біржі з одного з головних питань: чи мав він незаконний доступ до коштів клієнтів, чи біржу до колапсу призвела безгосподарність.

Він вважає, що SBF спробує «приголомшити» присяжних заплутаними технічними подробицями.

«Думаю, він буде стверджувати, що це була просто спотова маржинальна позика — FTX явно допускала таку практику. Потім він заглибиться в тонкощі того, як працював цей процес, і як Alameda могла брати кредити, оскільки у них була істотна застава, викидаючи великі цифри на кшталт $100 млрд», — сказав Теккет.

На його думку, SBF також може визнати, що «системи маржинального забезпечення були не такими надійними, якими мають бути».

Однак Теккет вважає, що ці твердження зіткнуться з явними протиріччями. На біржі діяла система дисконтів для запобігання виникненню ризиків за будь-яким певним активом.

«FTX була розроблена таким чином, що чим більша позиція в конкретному активі, тим вищий дисконт заставного внеску або тим вища вимога до заставного забезпечення», — пояснив колишній менеджер.

За його словами, буде зрозуміло, що SBF і Alameda брали в борг без дії тієї маржинальної системи, яка працювала щодо інших.

«Вочевидь, він знав, що робив», — підсумував Теккет.

Під час третього дня процесу над засновником FTX свідчення давав колишній розробник біржі та близький друг SBF Адам Йедидія, повідомляє The Block. Він розповів про автоматизовану систему [email protected] для відстеження депозитів клієнтів FTX. Фактично, кошти зберігала Alameda на банківському рахунку своєї «дочки» North Dimension.

«Я думав, що фірма просто тримала гроші», — заявив він.

Йедидія розповів, що в якийсь момент після спільної гри в падел-теніс із SBF він поцікавився, чи все гаразд.

«Минулого року ми були наднадійними, цього року все не так», — навів він відповідь засновника FTX.

Програміст додав, що SBF хотів залучити додаткове фінансування з Саудівської Аравії або ОАЕ.

Нагадаємо, ForkLog розповів про перші дні суду над засновником і екс-CEO FTX.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.