Суд Китаю визнав біткоїн цифровою валютою — ForkLog UA

Другий народний суд проміжної інстанції Шанхая визнав першу криптовалюту як «унікальний і невідтворюваний» цифровий актив, затвердивши його цінність на юридичному рівні.

Суддя Рен Сусянь у своїй доповіді окреслила основні ознаки криптовалют і виділила складнощі інтерпретації подібних термінів на практиці.

Вона згадала дві схожі справи крадіжки USDT на 12 млн юанів (~$1,64 млн) і біткоїна. У першому випадку суд кваліфікував злочин як крадіжку майна, а в другому — як незаконне отримання комп’ютерної інформації.

Сусянь також назвала головні складнощі судових процесів із цифровими активами:

  • невизначені юридичні властивості криптовалют;
  • труднощі з відстеженням та обігом;
  • незворотність і анонімний характер транзакцій.

У звіті наголошується, що біткоїн успадкував ключові характеристики валют, включно з масштабованістю, простотою обігу, зберіганням і оплатою. При цьому монета продовжує використовуватися в усьому світі, попри його децентралізований характер, підкреслила суддя.

«Наразі цифрову валюту в нашій країні не визнано засобом платежу, існують різні описи її характеристики як товару і грошової одиниці, однак вона і не є контрабандою, а її майнові властивості не можна повністю заперечувати», — додала Сусянь.

Щоб уникнути подальшої плутанини, у доповіді запропоновано варіанти модернізації судової системи. По-перше, необхідно запровадити розгляд справ на двох рівнях — «люди» і «речі». Таким чином стане простіше класифікувати ключові об’єкти слухання.

По-друге, уряду потрібно встановити порядок примусових заходів щодо криптовалют, включно з механізмом конфіскації. Наостанок Сусянь порадила поліпшити систему ідентифікації власників цифрових активів.

З 2017 року в Китаї торги біткоїном та іншими криптовалютами на місцевих біржах оголошено поза законом. Пізніше влада тільки посилювала контроль над учасниками індустрії.

Нагадаємо, на початку вересня Народний суд Китаю визнав криптовалюту майном. Згідно з постановою, віртуальні активи мають економічні властивості і їх можна класифікувати як майно під захистом закону.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.