Творець Ordinals запропонував альтернативу стандарту BRC-20. — ForkLog UA

Новий стандарт взаємозамінних токенів Runes не залишив би так багато «сміття» в мережі біткоїна, як це сталося з BRC-20. Про це заявив засновник Ordinals Кейсі Родармор.

У березні 2023 року розробник під псевдонімом domo представив BRC-20 — експериментальний стандарт взаємозамінних токенів для блокчейна біткоїна. Через місяць капіталізація створених на його основі активів перевищила $1 млрд.

BRC-20 дозволяє випускати і відправляти взаємозамінні токени за протоколом Ordinals, провокуючи «небажані наслідки розповсюдження UTXO (невикористані транзакції)», повідомив Родармор.

«Засновані на UTXO протоколи органічно вписуються в блокчейн біткоїна, сприяючи мінімізації зростання неінвестованих транзакцій і уникаючи створення їх «сміттєвих» аналогів», — пояснив фахівець.

Родармор визнав, що 99,9% взаємозамінних токенів — меми і шахрайство. «Правильний стандарт» зможе підвищити цінність мережі, підкреслив розробник.

Згідно з блогом, баланси Runes містяться в UTXO. Останні можуть містити будь-яку кількість Runes.

«Сформується значущий дохід від транзакційних комісій, обміну ідеями серед розробників, а також з’явиться приплив нових користувачів», — спрогнозував фахівець.

У інтерв’ю The Ordinals Show Родармор сумнівався у бажанні розвивати цю концепцію. У відповідь автор подкасту запропонував $100 000 від Bitcoin Frontier потенційним розробникам, які зможуть розвинути ідеї в основі Rune.

Наприкінці серпня частка пов’язаних з біткоїн-NFT транзакцій в мережі досягла 85%. В вересні Ordinals і BRC-20 заповнили блоки блокчейна цифрового золота до 100%.

З моменту запуску протоколу створено 34,7 млн написів загальним обсягом 12,9 Гб. У якості комісій майнери отримали 1307 BTC.

Нагадаємо, в травні розробник Bitcoin Core Люк Деш-молодший запропонував впровадити «спам-фільтр» для токенів стандарту BRC-20 і Ordinals через їх негативний вплив на мережу.

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін, навпаки, підтримав протокол для запуску біткоїн-NFT, назвавши його появу поверненням «культури творців» в блокчейн першої криптовалюти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.