Юристи оцінили шанси Сема Бенкмана-Фріда в суді — ForkLog UA

Перше засідання суду у справі екскерівника FTX, що зазнала краху, Сема Бенкмана-Фріда (SBF) відбудеться на початку жовтня. Поки засновник криптобіржі перебуває у в’язниці та готує лінію захисту, юристи поділилися своєю думкою щодо майбутніх слухань у бесіді з CoinDesk.

Звинувачення і докази

Перед прокурорами стоїть не найпростіше завдання – довести пряму провину SBF і переконати в цьому присяжних. Відповідач же буде оборонятися, спростовуючи доводи влади.

Загалом Бенкману-Фріду висунуто сім обвинувачень:

  • вчинення електронного шахрайства щодо клієнтів FTX;
  • змова з метою шахрайства щодо клієнтів FTX;
  • вчинення електронного шахрайства щодо кредиторів Alameda Research;
  • змова з метою шахрайства щодо кредиторів Alameda Research;
  • змова з метою шахрайства з цінними паперами проти інвесторів FTX;
  • змова з метою шахрайства з продуктами проти клієнтів FTX;
  • змова з метою відмивання грошей для приховування доходів від електронного шахрайства проти клієнтів FTX.

З них тільки перше і третє є “істотними”. Тобто Міністерство юстиції США стверджує, що Бенкман-Фрід особисто і свідомо скоював злочини за цими пунктами.

Адвокат юрфірми Withersworldwide Мартін Ауербах зазначив, що за рештою звинувачень “у змові” прокуратурі доведеться довести причетність ще й інших людей. Тобто, принаймні двоє людей мають погодитися і відкрито діяти з метою обману.

За словами Ауербаха, розсилка електронних листів або інші спроби обдурити людей за допомогою онлайн-інструментів підпадають під державне визначення шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку.

Партнер юридичної компанії Kramer Levin Джордан Естес зазначив, що всі звинувачення в шахрайстві в цій справі схожі і пов’язані з SBF, який нібито брехав клієнтам або кредиторам. Міністерство юстиції, найімовірніше, спробує максимально спростити справу, щоб присяжні зосередилися на брехні, додав адвокат.

Якщо ж команда Бенкмана-Фріда зуміє довести відсутність злого наміру підзахисного, його можуть визнати невинним за кількома пунктами. Таким чином, завданням юристів стає спростування доводів Мін’юсту.

Можливо, колишній глава FTX спробує послатися на поради адвокатів, якими керувався під час ухвалення управлінських рішень. У такому разі в нього були всі підстави вважати, що він не робив нічого поганого, пояснив Естес.

Сторона захисту також сподівається залучити свідків-експертів для спростування деяких свідчень.

115 років для Сема

У Мін’юсті зазначили, що відповідно до федеральних керівних принципів вироки за звинуваченнями в електронному шахрайстві, змові та відмиванні грошей передбачають тюремне ув’язнення на строк до 20 років. Інші інкриміновані SBF пункти тягнуть на п’ять років кожен.

Загалом максимальний вирок за первинними претензіями до Сема Бенкмана-Фріду становитиме близько 115 років.

Однак юрист Kramer Levin вважає, що глава FTX відсидить набагато менше, оскільки подібні звинувачення зазвичай згруповані.

Перш ніж суддя винесе вирок, Система пробації та попереднього слідства США підготує рекомендацію. Вони ознайомляться з протоколом засідання і біографією Бенкмана-Фріда, а також, можливо, візьмуть у нього свідчення.

“Не існує обов’язкового мінімуму. […] Я думаю, що є спосіб спростити цю справу як для обвинувачення, так і для захисту. Саме до цього в кінцевому підсумку і зведеться розгляд”, – зазначив Естес.

Більшість експертів сходяться на думці, що SBF проведе у в’язниці від 10 до 20 років, з огляду на тяжкість звинувачень, збитки клієнтів і публічність справи.

Нагадаємо, шо раніше журналісти з’ясували роль батьків SBF у побудові бізнес-імперії FTX. Після цього представники платформи подали на них до суду.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.