Юристу OneCoin відмовили в перегляді справи щодо відмивання $400 млн — ForkLog UA

Адвокату, який відмив $400 млн для криптовалютної піраміди OneCoin, відмовили в новому судовому розгляді, попри брехню свідка обвинувачення. Про це повідомляє Bloomberg.

У листопаді 2019 року Марка Скотта визнали винним у змові з метою відмивання грошей і банківському шахрайстві. Суд також погодився з твердженнями представників прокуратури США, що юрист у процесі особисто заробив $50 млн.

Збиток від діяльності заснованої Руджею Ігнатовою OneCoin оцінюють у $4 млрд. За заявою Скотта, він не знав, що проєкт шахрайський.

Свідком обвинувачення в суді проти нього виступив брат Руджі — Костянтин Ігнатов. Його заарештували в березні 2019 року в аеропорту Лос-Анджелеса. Згодом він визнав провину за кількома пунктами обвинувачення. Уряд США домігся відтермінування винесення вироку Ігнатову, заявивши, що співпраця з ним ще не завершена.

Скотт клопотав про новий судовий розгляд, ґрунтуючись на твердженнях про юридичні помилки та на доказах неправдивих показань свідка. Прокурори не заперечували той факт, що Ігнатов збрехав про деякі речі.

Окружний суддя США Едгардо Рамос відхилив прохання Скотта. За його заявою, він не переконаний, що «могла бути засуджена невинна людина». Рішення суду відкриває можливість винесення вироку.

Юрист Скотта повідомив, що вони мають намір подати апеляцію.

Руджа Ігнатова зникла 2017 року. Навесні 2022 року Європол заніс співтворчиню OneCoin до списку найбільш розшукуваних злочинців (на момент написання статті її картка там не значиться). Пізніше вона потрапила в аналогічний перелік від ФБР. За даними ЗМІ, Ігнатову було вбито в листопаді 2018 року на яхті в Іонічному морі.

У грудні 2022 року співзасновник і головний промоутер фінансової піраміди Себастьян Грінвуд визнав провину в шахрайстві та відмиванні грошей. У середині вересня суддя Рамос засудив його до 20 років позбавлення волі.

Нагадаємо, прокуратура США висунула обвинувачення ексголові юридичного відділу та комплаєнсу OneCoin Ірині Ділкінській, за якими їй загрожує до 40 років в’язниці.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.