Віталік Бутерін став співавтором статті про альтернативу Tornado Cash — ForkLog UA

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін став співавтором дослідження про Privacy Pools – відповідного нормативним вимогам протоколу конфіденційності, який може бути альтернативою Tornado Cash.

Над документом також працювали розробник Амін Сулеймані, дослідник Chainalysis Якоб Іллум, а також вчені Маттіас Надлер і Фабіан Шар.

Основна мета проекту – створити “розділяючий баланс”. Під цим терміном розуміється механізм фільтрації коштів, пов’язаних із злочинною діяльністю, та знаходження балансу між конфіденційністю та нормативними вимогами.

Privacy Pools використовує докази з нульовим розголошенням (ZKP).

“Основна ідея пропозиції полягає в можливості публікації ZRP. Останні підтверджуватимуть, що кошти не надходять з відомих незаконних джерел, без публічного розкриття всього графіку транзакцій,” – зазначено в анотації до статті.

Автори вважають, що приватність і регулювання можуть співіснувати.

Дослідники назвали Tornado Cash корисним інструментом для забезпечення конфіденційності, але визнали його схильність до зловживань з боку незаконних суб’єктів.

У серпні 2022 року OFAC включило сайт Tornado Cash до списку санкцій, за допомогою якого, за даними відомства, злочинці відмивали криптовалюту на суму понад 7 млрд доларів. Понад 455 млн доларів з них пов’язані з діяльністю північнокорейської хакерської групи Lazarus Group.

12 серпня влада Нідерландів затримала розробника Олексія Перцева за підозрою в причетності до відмивання коштів і приховуванні злочинних фінансових потоків. Він відкидає всі обвинувачення.

В квітні 2023 року суд змінив запобіжний захід для Перцева на домашній арешт.

Нагадаємо, що на початку року Віталік Бутерін назвав конфіденційність “найбільшою проблемою, що залишилась в Ethereum” і запропонував її рішення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.