Україна представила дорожню карту регулювання ШІ — ForkLog UA

Мінцифри України представило дорожню карту регулювання штучного інтелекту, яка допоможе компаніям підготуватися до ухвалення відповідного акта ЄС.

Згідно із заявою, розроблений документ передбачає підхід “знизу вгору”. Спочатку бізнес отримає інструменти для адаптації до майбутніх вимог, і потім буде ухвалено закон.

Передбачається, що в результаті підприємства стануть більш конкурентоспроможними і отримають доступ до глобальних ринків, а держава зможе інтегруватися в ЄС.

“Україна має очолити ШІ-тренд у світі. Розуміти те, що відбувається, швидко реагувати і мати власну стратегію. Не можна говорити про цифрову державу, якщо ми не формуємо прогресивну політику в цьому напрямі та порядок денний для світу”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Одним із пріоритетів влада назвала захист прав українців у цифровому просторі з метою сформувати безпечне середовище, у якому ШІ не створюватиме додаткових загроз.

За словами заступника голови Мінцифри Олександра Борнякова, формувати культуру саморегулювання бізнесу планується кількома шляхами, зокрема:

  • створення “Білої книги”, яка ознайомить із добровільним кодексом поведінки для етичного використання ШІ;
  • публікацію рекомендацій – загальних і секторальних, щоб відповісти на питання, що і як потрібно робити, щоб підготуватися до ухвалення закону.

У розробці дорожньої карти брав участь профільний бізнес, науковці та освітяни з експертного комітету при міністерстві.

Відомство зазначило, що ШІ вже використовується в країні в різних напрямках, зокрема для відбиття агресії.

Нагадаємо, що раніше Податкова служба США, FIOD і HMRC навчили українських правоохоронців відстежувати криптовалютні транзакції.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.