Запуск ETF на базі Ethereum пройшов без ажіотажу — ForkLog UA

В перших 15 хвилин після початку сесії обсяг торгів Ethereum-ETF на основі фьючерсів, які торгуються на CME (Чикагська Товарна Біржа), не перевищив $2 мільйони. Це контрастує з дебютом аналогічних інструментів на основі біткоїна у жовтні 2021 року, де показник був в 100 разів вищим.

За словами аналітика Bloomberg Еріка Балчунаса, наведені цифри в цілому характерні для нового ETF, але “малі” для такого активу, як Ethereum.

Згідно з наданими спеціалістом даним, лідером став продукт від Valkyrie на основі кошика з першої і другої за капіталізацією криптовалют ($787 000). Показник ETF лише на основі фьючерсів Ethereum від VanEck ледве перевищив позначку у $300 000.

Сумарно по шести біржових фондах лише на основі Ethereum-фьючерсів оборот на кінець дня склав $1,92 мільйона, у тому числі у ProShares Ether Strategy ETF — $879 000.

Ключовою відмінністю у продуктах є розмір комісій.

Генеральна директорка Kelley Hunt & Charles Айша Хант в інтерв’ю Reuters закликала не розглядати появу продуктів на основі Ethereum як сигнал готовності SEC до схвалення спотових біткоїн-ETF.

“Заявники [фондів] все ще матимуть справу зі значними перешкодами”, — попередила вона.

У Bloomberg відзначили, що на відміну від ситуації дворічної давності, коли стартували торги біткоїн-ETF, конкурентні умови у світлі ведмежого ринку посилилися.

“Навіть якщо масового попиту не буде, як у випадку з BITO […] компанії вкладуть немало коштів у маркетинг”, — вказав аналітик Джеймс Сейффарт.

Спеціаліст привів дані відкритого інтересу до фьючерсів на Ethereum, який становить приблизно п’яту частину від аналогічного показника біткоїна. За його розрахунками, попит на ETF може скласти від $100 мільйонів до $200 мільйонів.

“Я б не сказав, що це буде порожнече. Але і малоймовірно, що це стане ще одним BITO”, — поділився він.

За словами заступниці директора з досліджень VettaFi Роксанни Іслам, в’ялий інтерес до ф’ючерсних ETF на основі Ethereum пов’язаний з очікуваннями спотових версій, перш за все біткоїна. За її оцінками, це може статися на початку 2024 року.

За даними Bloomberg, з початку року п’ять найбільших криптовалютних ETF привернули всього $30 мільйонів, незважаючи на те, що вони виявилися лідерами за зростанням (в середньому +80%) серед інших аналогічних продуктів.

За даними CoinShares, загалом протягом цього періоду інвестори вклали $105 мільйонів. При цьому з Ethereum-фондів вони вивели $114 мільйонів.

Відсутність ажіотажу навколо запуску ETF призвело до продажу другої за капіталізацією криптовалюти.

15-хвилинний графік ETH/USDT на біржі Binance. Дані: Tradingview.

За даними CoinGecko, Ethereum подешевшав на 4%. Зниження інших активів в топ-10 за вартістю склало 2–2,9%, при цьому Solana подорожчала на 0,7%.

Нагадаємо, 27 вересня SEC відклала прийняття рішення щодо кількох заявок на спотовий біткоїн-ETF від ARK Invest і 21Shares до січня 2024 року. За біржовим фондом від Global X Bitcoin Trust термін відсунувся до листопада 2023 року.

Пізніше Комісія відклала відповідь на запити від BlackRock, Invesco, Bitwise і Valkyrie.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.