ZeroSync реалізував перший легкий ZK-клієнт для біткоїна — ForkLog UA

Проєкт ZeroSync розгорнув першу клієнтську систему для ланцюжка заголовків біткоїна на базі механізму доказів із нульовим розголошенням ZK-STARK. Про це повідомляє The Block.

Рішення побудоване мовою програмування Cairo від StarkWare і використовує створену компанією ZKP-технологію. Система дає змогу перевіряти стан мережі без необхідності завантажувати блокчейн або довіряти третій стороні.

ZeroSync займається розробкою інструментів, які за допомогою ZKP допоможуть розв’язувати проблеми масштабування біткойна на кшталт швидкості транзакцій і перевантаження.

Створений верифікатор є легким клієнтом, який дає можливість перевіряти включення транзакцій у блокчейн, зберігаючи тільки докази для ланцюжка заголовків.

«Це на порядки знижує бар’єри входу для участі як повноправного громадянина мережі біткоїна», — заявив співзасновник ZeroSync Робін Лайнус.

За його словами, проєкт розраховує в довгостроковій перспективі привнести широку масштабованість у блокчейн першої криптовалюти за допомогою ZK-STARK. 

ZeroSync розробив і наразі реалізує протокол другого рівня, який дасть змогу обробляти понад 100 біткоїн-транзакцій за секунду, додав він.  

Верифікатор заголовків у проєкті назвали першою важливою віхою на шляху до повного ZK-клієнта. Планується, що наступним кроком стане інструмент для перевірки нодами всього ланцюжка блоків без необхідності завантаження та обробки даних.

«Кінцева мета — створити верифікатор із нульовим розголошенням в основній мережі біткоїна», — підкреслив Лайнус.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.