Neuralink проведе клінічні тести на людях — ForkLog UA

Заснована мільярдером Ілоном Маском біотехнологічна компанія Neuralink відкрила набір добровольців для перших клінічних випробувань нейротехнологій на людях.

Дослідження PRIME з розробки бездротового інтерфейсу “мозок-комп’ютер” спрямоване на оцінку безпеки імплантату та хірургічного робота.

У Neuralink також проведуть тестування функціональності нейрочипа, що дає змогу людям із паралічем керувати комп’ютерними пристроями силою думки.

Під час тестів відкалібрований робот під управлінням лікарів встановить надтонку і гнучку нитку імплантату у відділ головного мозку, що відповідає за пересування. Пристрій зчитує нейронні імпульси і передає їх у спеціальний додаток.

Neuralink отримала дозвіл на випробування на людях у травні 2023 року від Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

“Первісна мета нашого імпланта – надати людям можливість керувати курсором на комп’ютері або клавіатурою, використовуючи тільки свої думки. […] Це важливий крок у місії зі створення універсального мозкового інтерфейсу для відновлення пацієнтів з особливими медичними потребами”, – йдеться в заяві компанії.

На участь у програмі можуть претендувати люди з паралічем кінцівок унаслідок травми шийного відділу спинного мозку або бічного аміотрофічного склерозу.

Нагадаємо, у серпні Neuralink закрила раунд фінансування на суму $280 млн. Основним інвестором виступив фонд Пітера Тіля Founders Fund, який підтримував SpaceX, Stripe, Paxos та інші великі організації.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.