Nodal Power залучила $13 млн для «майнінгу на смітті» — ForkLog UA

Американська компанія Nodal Power закрила початковий раунд фінансування на $13 млн для проєкту з перероблення метану, що виділяється на сміттєзвалищах, на поновлювану енергію, частину з якої використовують для майнінгу криптовалют.

Метан — це парниковий газ, що утворюється внаслідок розкладання органічних речовин. Він у 25 разів сильніше вловлює тепло, ніж вуглекислий газ, а його надлишок вважається однією з причин глобального потепління.

За допомогою нової технології Nodal Power буде «переробляти газ, що витікає, в генераторі» і отримувати додаткову електроенергію, знижуючи викиди CO2.

«Майнінг біткоїнів — це другорядний інструмент, який ми використовуємо, коли економіка мережі не така сприятлива. Наразі ми займаємося видобутком криптовалют тільки в наших дата-центрах», — розповів співзасновник компанії Метью Джонс у бесіді з Decrypt.

Наразі Nodal Power управляє двома електростанціями в США і планує відкрити третю на початку 2024 року, для якої й було виділено фінансування.

Перший і найбільший об’єкт здебільшого експортує поновлювану електроенергію в місцеве комунальне підприємство, другий – живить 500 майнінгових установок із продуктивністю 40 PH/s, розповів Джонс.

Новий дата-центр буде в точності копіювати свого попередника з точки зору потужностей і способів експлуатації.

Співзасновник CH4 Capital і прихильник «зеленої» енергетики Деніел Баттен нагадав про велику загрозу з боку сміттєвих звалищ для клімату. За його даними, близько 75% подібних підприємств не можуть продавати перероблену енергію в загальну мережу і використовують її на місці.

Згідно зі звітом KPMG, обсяг спалюваного метану в США і Канаді потенційно міг би забезпечити живлення всього блокчейну біткоїна.

Нагадаємо, майнінгова компанія Genesis Digital Assets відкрила новий «зелений» дата-центр у Швеції. Об’єкт потужністю 417 МВт розташований поруч із гідроелектростанцією. Передбачається, що підприємство використовуватиме екологічно чисту енергію від місцевого постачальника.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.