Суд відхилив колективний позов проти Uniswap — ForkLog UA

Суд Південного округу Нью-Йорка відхилив колективний позов проти компанії Uniswap Labs, її CEO Хейдена Адамса, організації Uniswap Foundation і венчурних інвесторів децентралізованої біржі.

Очолювана Нессою Ріслі група користувачів подала скаргу на початку 2022 року. Вони звинуватили фірму-розробника популярної DEX та інших відповідачів у недотриманні законодавства про цінні папери, що спричинило збитки.

Позивачі стверджували, що біржа та інші фігуранти позову пропонували та продавали незареєстровані цінні папери у вигляді цифрових активів, включно з токеном управління UNI.

Серед інших звинувачень вони вказали незаконну діяльність платформи як брокер-дилера. Інвестори також заявили, що Uniswap Labs не доклала належних зусиль щодо запобігання шахрайським практикам rug-pull і Pump & Dump із низкою монет.

«Через децентралізований характер протоколу особистості емітентів скам-токенів практично невідомі та невизначувані, внаслідок чого позивачі зазнали встановленої шкоди, але не мають ідентифікованого відповідача», — заявила суддя Кетрін Полк Файлла.

На її думку, інвестори подали позов з розрахунком на ігнорування судом «того факту, що нинішній стан регулювання криптовалюти не залишає їм можливості звернутися по допомогу». Однак це не дає їм підстав звинувачувати Uniswap у своїх втратах, зазначила вона.

Згідно з рішенням судді, через поточну нормативно-правову базу ще належить «остаточно визначити», чи є криптовалюти цінними паперами, біржовими товарами або чимось іншим. Файлла рекомендувала позивачам адресувати питання щодо відповідного федерального законодавства Конгресу США.

Вона постановила, що попри роботу Uniswap як комерційного бізнесу, централізованої структури власності платформи не існує.

«Uniswap здебільшого використовується законно, і розробники протоколу не несуть відповідальності за зловживання інших сторін», — підкреслила суддя.

У цьому відношенні звинувачення проти біржі аналогічні претензіям до сервісів на кшталт Venmo або Zelle за платежі в угодах з наркотиками. Винна не платформа, а той, хто несе відповідальність за скам-токен, додала Файлла.

Нагадаємо, у грудні 2022 року Uniswap почала співпрацювати з провайдером інфраструктури MoonPay.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.