Криптомайданчик CryptoPay закрився на тлі перевірки НБУ

Cryptopay

У проєкті заявили, що фактично припинили працювати ще раніше, а тепер компанія закриє офіційний сайт

Майданчик з обробки криптовалютних платежів CryptoPay закривається. Про це представники компанії повідомили на офіційному сайті проєкту. Що саме спричинило закриття, не уточнюється. Як написали в CryptoPay, проєкт “фактично з 2023 року вже не працює і на платформі вже немає активних користувачів”.

Проєкт зупинить приймання депозитів 7 серпня 2023, а 17 серпня відключить інтерфейс. У компанії закликали користувачів постаратися встигнути вивести криптовалюту до 17 серпня. Неясно, чи зможуть користувачі вивести активи після заявленого терміну.

Оголошення про закриття пролунало лише за кілька днів після того, як Національний банк України (НБУ) наскочив із перевіркою в CoinPay, а також в інші українські криптовалютні компанії. Як з’ясували ЗМІ, НБУ вимагав від чотирьох українських криптовалютних компаній (Kuna, CryptoPay, GEO Pay та Qmall) надати фінансову звітність за 2023 рік. У зв’язку з чим пов’язано перевірку, неясно, проте засновник Kuna Михайло Чобанян підтвердив такий запит від НБУ.

На тлі рейду НБУ пресслужба Бюро економічної безпеки України заявила, що місцеві криптобіржі недоплатили до бюджету країни понад $80 млн у вигляді податків. Згідно із заявою фінансової розвідки, створені громадянами України торговельні майданчики з 2013 року наторгували на $55 млрд.

З початку березня 2023 року українські банки перестали опрацьовувати запити на виведення криптовалюти в гривню і навпаки, пославшись на технічні труднощі. Пізніше, як з’ясували місцеві ЗМІ, крипторинок міг потрапити під репресії, пов’язані з боротьбою української влади проти грального бізнесу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.